Zamieniaj negatywy na pozytywy

Każdy może się nauczyć osiągania swoich celów, to kwestia sposobu myślenia. W tym celu konieczne jest trenowanie umysłu, aby przyciągać to co się chce, a nie to czego się nie chce. Jak więc wyeliminować te negatywne myśli. Jak już wiesz z poprzednich postów, pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie ich istnienia, a kolejnym to:

1. Zamiana negatywnych myśli na pozytywne.

1.1.Jeśli na przykład czegoś się obawiasz, to zamiast koncentrować się na tym, przenieś swoje myśli na to co może się udać. Ponieważ umysł może myśleć tylko jedną myśl na raz, więc w takiej sytuacji negatywna myśl jest wypierana przez pozytywną.

1.2. Jeśli nie wierzysz w siebie i myślisz, że nie dasz rady, wyznacz sobie tak małe kroczki, które na pewno potrafisz i wiesz, że Ci się uda. Np. chcesz sprzedać coś komuś, ale myślisz, że nie umiesz. Nie myśl więc o sprzedawaniu, tylko zacznij od znalezienia telefonu, wybrania numeru, przedstawienia się, zapytania klienta o samopoczucie, przedstawienia do czego ten produkt jest itd.

2. Zamień stresującą sytuację na zabawną

Gdy myślisz o negatywnych rzeczach, przeważnie nie jest Ci do śmiechu. Kiedy jednak się przełamiesz i pomyślisz o czymś zabawnym, lub przynajmniej się uśmiechniesz, wszystko od razu wydaje się łatwiejsze.

3. Kontroluj swoje myśli

Gdy przyłapiesz się na negatywnej myśli, uświadom sobie, że to wszystko jest tylko w Twojej głowie. Nie pozwól, aby ta negatywna myśl się utrwaliła w Twojej głowie, bo będzie ją trudniej pokonać.

4. Afirmacje

To pozytywne zdania, które mówisz do siebie. Możesz robić to sam,jednak w niektórych wypadkach, gdy przekonania są mocno zakorzenione, takie afirmacje nie zadziałają. Możesz też słuchać dwa razy dziennie lub przynajmniej raz afirmacji specjalnie przygotowanych, które zapewniają dużą skuteczność, dobre samopoczucie już nawet po kilku odsłuchaniach, a są to afirmacje podprogowe. Poza działaniem afirmacyjnym i zmieniającym sposób myślenia na pozytywny, poprawiają pamięć, koncentrację i kreatywność, dzięki temu, że synchronizują pracę obu półkul mózgowych.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *