Wyzwanie – Tydzień Miłości

Dzisiaj Walentynki – Dzień Zakochanych. W tym dniu wszyscy są dla siebie milsi nawet jeżeli nie są parą. To taki dzień miłości -życzliwości. Obdarowujemy się kartkami, kwiatami, czy słodyczami. Każdy się stara, żeby było miło. Zdania na temat tego dnia są podzielone. Jedni je lubią inni krytykują. Gdy podejdziemy, do tego święta, jako pretekstu do wyrażenia swoich uczuć, albo po prostu miłości – życzliwości, to czemu nie.

Gdzieś w internecie, nie spisałam sobie gdzie niestety, natrafiłam na ciekawy zwyczaj związany z Walentynkami. Otóż w pewnej firmie stwierdzono, że należy rozszerzyć Walentynki na cały tydzień. I wcale nie chodziło o dawanie większej ilości kartek, a na wprowadzeniu w firmie Tygodnia Miłości. W czasie jego trwania ludzie mieli zwracać się do siebie miło, szanować się, bezinteresownie pomagać i być życzliwym w stosunku do reszty. Dla niektórych to stan naturalny i stosowany na co dzień, jednak dla większości wcale nie. Wprowadzenie tego zwyczaju podobno przyjęło się i zaskutkowało zwiększoną produktywnością pracowników w tym czasie i pozwoliło zbudować lepsze relacje pomiędzy osobami z różnych działów.

To zresztą nic dziwnego, bo psycholog Martin Seligman, w swojej książce, Authentic Happiness, opisuje wyniki jego badań odnośnie pozytywnych emocji wśród 272 pracowników, którzy byli badani przez 18 miesięcy. Doszedł do wniosku,że Ci, którzy byli zadowoleni z atmosfery w pracy, wyżej oceniali swój poziom szczęścia i osiągali lepsze wyniki odnośnie wydajności.

Z kolei JM George udowodnił, że ludzie kierujący się negatywnymi emocjami lub pracujący w takim środowisku,nie współpracują ze sobą, tylko przechodzą w tryb przeżycia. Objawia się to tym, że wybierają rozwiązania wygrany – przegrany zamiast wygrany – wygrany, są mniej kreatywni i szukają dziury w całym.

Tak samo jest w życiu prywatnym,gdy koncentrujesz się na negatywach, spodziewasz się wszystkiego co najgorsze, każdego posądzasz o oszustwa i spiskowanie, dostajesz to co najgorsze. Gdy jesteś pozytywnie nastawiony, emanujesz dobrą energią i zarażasz nią innych. W rezultacie wszyscy lepiej odbierają relacje z Tobą i chętniej Ci pomagają,więc i Ty dostajesz lepsze rzeczy, czyli dokładnie to czego oczekujesz i na czym się koncentrujesz. Nie wiesz jak zmienić swoje nastawienie, bo wszystko Cię wkurza? Dobrym sposobem są afirmacje.

Dlatego spodobał mi się pomysł i postanowiłam rzucić Ci wyzwanie, dołączenia się do Tygodnia miłości wszędzie: w pracy, w domu, w sklepie. Prawdopodobnie zauważysz większe wsparcie społeczne, co spowoduje większe zaangażowanie w to co robisz. Jestem ciekawa Twojej opinii, jak zmieniła się atmosfera i odbieranie innych ludzi, gdy nastawiłeś się na miłość- życzliwość. Napisz w komentarzu poniżej.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *