Wymówki – porada2 – za późno

Żyjąc w swoim otoczeniu zauważasz, że ludzie zdobywają stopnie naukowe,zakładają rodziny, mają dzieci itp. To powoduje, że w Twojej głowie powstaje przekonanie,że także i Ty powinieneś osiągnąć pewne rzeczy w jakimś konkretnym wieku i jeśli tego nie zrobisz, to jest to złe. Tymczasem wcale tak nie jest. Nie ma właściwego wieku na robienie tego co chcesz. Możesz w każdej chwili zdecydować, że to co robiłeś do tej pory, to nie jest to co chcesz faktycznie robić.

Dlatego stwierdzenie: „jest już za późno, żeby zmienić swoje życie” jest jedynie wymówką, która może przyjmować jeszcze kilka innych odmian.

1: Już tyle czasu zainwestowałem w bieżącą ścieżkę

Łatwo jest się dać wciągnąć w tę linię myślenia, ponieważ brniesz dalej w to co masz i jest to pretekst, żeby nie dokonywać żadnych zmian. Wszystko wygląda dobrze,tylko, że bieżąca droga jest już nieaktualna i nie daje Ci radości. Ponadto warto pamiętać, że zmiana kursu, niekoniecznie musi oznaczać wyrzucenie tego, co zostało już zbudowane. Możesz przecież te umiejętności, których nauczyłeś się przez lata, starać się przenieść w kierunku tego, co faktycznie chcesz robić. Może nie da się wykorzystać ich tak wprost, ale jakoś inaczej. Zastanów się nad tym.

Poza tym, to dzięki dotychczasowej ścieżce jesteś tym kim jesteś. Ona Cię ukształtowała i pomogła odkryć to, czego pragniesz. Łatwo jest powiedzieć po wielu latach, że trzeba było zrobić coś inaczej wiele lat temu, jednak skąd można było to wtedy wiedzieć? Dlatego teraz jest odpowiedni czas na zmianę.

2: Robienie czegoś innego wymaga cofnięcia się

Ale czy naprawdę to będą kroki wstecz? W wielu aspektach, będą one bardziej pójściem na przód w porównaniu z tymi, które robisz teraz. Zwłaszcza, jeśli pomyślisz o swojej drodze do szczęścia.

3: Ludzie mogą pomyśleć, że jestem szalony / głupi / naiwny

A czy Ci ludzie, którzy mogą tak pomyśleć są zadowolenie z życia, czy żyją pełną piersią, a może żyją nudnym życiem, w którym wszystko jest ustalone i nie ma miejsca na żadne szaleństwa i spontany?

Tacy ludzie negują każdą chęć zmiany, czy działania, bo sami nic nie robią, więc zniechęcają innych, żeby uspokoić swoje sumienie. Gdy będziesz się obracać w środowisku ludzi czynu, dla nich zmiany są normą,więc na nie tylko nie pomyślą o Twoich planach źle, a jeszcze będą Cię wspierać.

Zacznij działać w stronę swoich marzeń i tego co naprawdę chcesz, a wkrótce będziesz się zastanawiać,jak można tkwić w pracy, której się nie lubi i codziennie, każdego dnia spędzać tam przynajmniej 8godzin.

Pamiętaj masz tylko jedno życie,które szybko mija, sam zdecyduj jak chcesz je przeżyć.

4: Nowe życie może stwarzać wiele przeszkód

Być może nie wiesz, jak dokładnie przejść z punktu A do B, jednak jeśli faktycznie tego chcesz,możesz to osiągnąć.

Faktycznie, konieczne będą pewne poświęcenia, zmiany i dodatkowe działania, jednak czy Twoje marzenie i możliwość robienia tego,co lubisz i co daje Ci szczęście nie jest tego warta?

Większość naszych zobowiązań to są nasze wybory. Oznacza to, że jeśli naprawdę chcesz przeżyć swoje życie inaczej, znajdziesz sposób, aby pokonać wszystkie przeszkody i odkryć nowy sposób, nową drogę i nowe wyzwania.

Pozytywne podejście:

„Teraz jest idealny czas, aby rozpocząć.” – Chodź może się bezpodstawnie wydawać, że pewne rzeczy muszą być zrobione w pewnym wieku, to jednak tak nie jest. Wydarzenia Twojego życia mogą być poukładane w dowolnej kolejności i sam możesz zdecydować,czym chcesz się zająć i kiedy.

Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem dodatkowych 20 wymówek, z których być może w ogóle nie zdajesz sobie sprawy, zapisz się:

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *