Wymówki-porada1 – brak czasu

Nie mam czasu na ćwiczenia. Nie mam czasu na gotowanie. Nie mam czasu na swojej hobby. Nie mam czasu na szukanie pracy. Nie mam czasu na rozkręcenie czegoś swojego. itp., itp.

Brzmi znajomo?

Wiele osób mówi w ten sposób nawet sobie nie zdając sprawy, że jest to wymówka, żeby nic nie robić.

W ciągu dnia nie masz wystarczająco dużo czasu, aby zrobić wszystko,co byś chciał. Dlatego ważne jest, aby znaleźć czas dla czynności, które są dla Ciebie najważniejsze. Czyli najpierw powinieneś ustalić priorytety, a potem stwierdzenie „Nie mam czasu” usunąć ze swojego słownictwa i zamienić je na: ”To nie jest moim priorytetem.


Zobaczysz, jak szybko zmieni się Twoja perspektywa,gdy zaczniesz patrzeć na wyzwania właśnie w ten sposób:

  • Chciałbym poćwiczyć,ale nie mam czasu- zamień na Ćwiczenia nie są moim priorytetem

  • Nie mam czasu na podróżowanie- Podróżowanie nie jest moim priorytetem

  • Chciałbym zmienić coś w swoim życiu, ale nie mam czasu – Zmiana mojego życia nie jest moim priorytetem

Jest jeszcze jedna świetna wymówka,która jest często wypowiadana przez ludzi:

To jest faktycznie świetna wymówka,jednak nie jest ważne co mówimy,ale co tym priorytetem faktycznie jest. Jeśli coś jest dla Ciebie naprawdę ważne, wtedy zajmiesz się tym mimo wszystko. Zgadza się?

Pozytywne podejście:

  • Potrzebuję właściwie zarządzać moim czasem i sobą. Konieczne jest świadome wykorzystywanie czasu w ciągu dnia. Muszę skończyć marnować czas na niepotrzebne czynności i zżeracze czasu. Muszę ustalić plan i priorytety do działania. Skupić się na jakości czynności, a nie na ilości.

Jeśli nie umiesz wybrać, co faktycznie jest dla Ciebie najważniejsze, bo wszystko jest ważne, to znaczy, że źle się za to zabierasz. Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób ustalać priorytety, by wiedzieć, co jest najważniejsze, co powinno być zrobione natychmiast, a co może trochę poczekać, zapisz się na otrzymanie informacji.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *