Wybaczanie ma wielką moc

wybaczanie-rozwój osobisty

Pewnie Ci się zdarzyło, że ktoś Cię kiedyś zranił, czy to słowem, czy czynem. Czy jesteś w stanie mu wybaczyć, czy raczej trzymasz urazę przez wiele lat. Jeśli chcesz być powyżej przeciętnej, przebaczanie jest jednym z czynników.

Czasami możesz mieć trudność z wybaczaniem innym, a to dlatego, że nie potrafisz wybaczyć sobie. Zacznij od wybaczenia sobie. Wiesz nikt nie jest doskonały, ani Ty, ani ja, ani on, nikt. W związku  z tym każdy ma prawo popełniać błędy. Dlatego daj sobie i innym drugą szansę. Następnie naucz się przebaczać. Pewnie sobie  z tego nie zdawałeś sprawy, ale przebaczenie, to decyzja. Twoja decyzja w Twojej głowie. Możesz nie chcieć wybaczyć i zgodzić się by rana Ci ciążyła, a możesz po prostu ją puścić. Wiesz trwając w złości lub żalu pewnie myślisz, że robisz na złość komuś. Tymczasem prawda jest taka, że ta osoba pewnie w ogóle nie pamięta, a może także i Ty tego juz nie wiesz, o co poszło. Ona  w ogóle się tym nie zajmuje, a Ty się trujesz! Decyzja należy do Ciebie. Możesz wybrać wybaczenie i swój spokój ducha, albo możesz wybrać trwanie w swoim bólu i rozdrapywaniu rany.

Jeśli wybierzesz wybaczenie, zrobi się wolne miejsce na nowe uczucia: miłość, zrozumienie, szczęście.

„Słaby nie może wybaczyć . Przebaczenie jest cechą silnego . ” – Mahatma Gandhi

 

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *