Wena, wrzechświat i podświadomość

wena

Dzisiaj wieczorem, przeglądałam onet i natknęłam się na wywiad z Janem Jakubem Kolskim, reżyserem i pisarzem. Ogromnie mi się spodobało jak opisał swoją wenę, jako coś „nieoczekiwanego”, coś co przychodzi niby przypadkiem i pozwala wejść na szczyt tego czego się pragnie. Sam zobacz jak to opisał:„NIE-O-CZE-KI-WA-NE. Ono zwykle obdarowuje naddatkiem. Oczywiście na nieoczekiwane trzeba zasłużyć. Na nieoczekiwane trzeba być gotowym, mając pod ręką oczekiwane, gdyby to pierwsze jednak nie nadeszło. Tu w tej scenie z krową nieoczekiwane objawia się w najczystszej postaci – przyszło i powiedziało: „Proszę, oto jestem”. W literaturze nieoczekiwanego jest jeszcze więcej, tylko trzeba mu stworzyć dogodne warunki. Nieoczekiwane lubi przyjść na przykład w zimie, kiedy w piecu napalone, przygotowane są ciepłe kapcie, herbata… Nieoczekiwane sobie patrzy i mówi: „No dobra, zapraszają mnie. Wydaje się, że będzie wygodnie, ciepło i przytulnie. Idę”. I wtedy się pojawia, a to się manifestuje w odkryciu, że oto się napisało. Budzę się z czegoś na granicy snu i jawy, patrzę – są rządki literek, czytam, jest jakiś porządek, czasem bywa magnetyczny, ale nie potrafię tego przypisać sobie, a jeśli już, to nie tylko sobie.”

Cały artykuł możesz przeczytać tutaj.

Opisane powyżej podejście jest mi bardzo bliskie. myślisz o czymś i czegoś pragniesz. Robisz swoje, aż nagle pojawia się jakaś okazja, szansa, coś co Cię pozytywnie zaskakuje i wznosi na kolejny poziom. To podświadomość uznała, że właśnie dana chwila i zbieg okoliczności jest najlepszy, aby Cię o tym poinformować, a energia wrzechświata chce Ci pomóc.

Co o tym sądzisz, napisz w komentarzu.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *