Terapia śmiechem

ID-100103842

Poczucie humoru rozładowuje napiętą sytuację. Pewnie miałeś taki przypadek, gdy w dużym stresie ktoś,lub Ty wrzucił jakiś żart i napięcie puściło.

To dobra metoda, ponieważ gdy się uśmiechamy do mózgu idzie wiadomość, że jesteśmy zadowoleni i wydzielają się hormony szczęścia – endorfiny. W rezultacie czujemy się lepiej. 

Niektórzy używają śmiechu do zatuszowania zakłopotania, czy braku pewności siebie, czy kłamstwa. To są dwie zupełnie różne rodzaje śmiechów, które łatwo odróżnić przy odrobinie wprawy.

Pierwszy rodzaj śmiechu,gdy chcesz rozładować sytuację, jest szczery i można go porównać do przeramowania z NLP, czyli jakby przemieszczenia swojego sposobu postrzegania rzeczy, zobaczenia ich z innego punktu widzenia. Moim zdaniem nie ma lepszego sposobu na poradzenie sobie z trudną sytuacją, jak znalezienie w niej czegoś zabawnego.

W jaki sposób można zauważyć różnicę  pomiędzy rozładowaniem napięcia,  a maskowaniem czegoś? Bardzo prosto. Ci,kórzy majązamiar rozładować trudną sytuację,mówią o tym wprost, śmieją się z tego, opowiadają o tym i starają się wyciągnąć jakąś naukę z danej sytuacji. Natomiast, maskujący unikają tematu i niechętnie do niego wracają.

Nastęonym razem kiedy będziesz uczestniczył w trudnej sprawie, zadaj sobie wtedy pytanie: Co, mimo wszystko jest zabawnego w tej sytuacji? I wiesz co wtedy się stanie, napięcie się zmniejszy i będziesz mógł przejść do ofensywy dzięki swojemu poczucoiu humoru.

 

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *