Technika Pomodoro, czyli zwiększ swoją produktywność

Czy zauważyłeś, że Twoja wydajność jest zmienna. Jednego dnia praca wre i wykonujesz zadania jedno po drugim, a kolejnego dnia wszystko idzie jak krew z nosa. Jednym z powodów może być przeforsowanie i brak umożliwienia regeneracji energii na bieżąco.

Bazując na tym włoski naukowiec wymyślił technikę Pomodoro,która polega na zorganizowaniu swojej pracy w 2-minutowe sesje,oddzielone krótką przerwą. Nazwa techniki pochodzi od minutnika w kształcie pomidora (pomodoro). Metoda jest prosta. Każde nastawienie minutnika, to jeden pomidor. Po zakończeniu jednej sesji,można odpocząć pięć minut,po czym rozpocząć kolejną sesję. Po zebraniu 4 pomidorów, nadchodzi czas na relaks i doładowanie energii,czyli przerwę 30 minut.
W czasie jednej sesji koncentrujesz się na jednym zadaniu i nie pozwalasz, aby otoczenie Cię rozpraszało. Sprawdź jak to działa na Ciebie.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *