Sukces – porada5 opis- pozytywnieUwaga: Ten plik jest z hasłem, to znaczy, że jest dostępny tylko dla stałych czytelników. Żeby otrzymać dostęp zapisz się na odpowiednie materiały w zakładce Subskrypcja. Jeśli uważasz, że mógłby kogoś z Twoich znajomych zainteresować lub przydać mu się, wyślij mu link do odpowiedniej subskrypcji . Jeśli nie wiesz,co wybrać, napisz do mnie, pomogę Ci.pozytywne myślenie

Pozytywne myślenie to jest psychiczne i emocjonalne podejście, które skupia się na jasnej stronie życia wraz z oczekiwaniem pozytywnych rezultatów.

Pozytywna osoba spodziewa szczęścia, zdrowia, powodzenia oraz wierzy, że może pokonać wszelkie przeszkody i trudności. Nie wszyscy jednak akceptują taki sposób myślenia. Niektórzy nie tylko nie wierzą w skuteczność takiego podejścia, to jeszcze naśmiewają się z osób postępujących w ten sposób. Decyzja należy do Ciebie, jaką drogę wybierzesz.

Aby wprowadzić w życie pozytywne myślenie, nie wystarcza sama jego świadomość. Potrzebna jest odpowiednia postawa odnośnie wszystkiego co robisz.

W jaki sposób działa pozytywne myślenie

Przytoczę Wam dwie historyjki o Pawle i Adamie, którzy poszukiwali pracy, ale mieli całkowicie inne podejście.

Paweł miał niską samoocenę i uważał, że jest chodzącą porażką, nie wierzył, że dostanie pracę, ponieważ na pewno znajdą się inni, lepiej wykwalifikowani niż on. Cały tydzień przed rozmową kwalifikacyjną, zatruwał się negatywnymi myślami. Umysł zajmujący się cały czas negatywnymi myślami podświadomie kombinował, jak tu zrobić, żeby obawy Pawła się spełniły, bo skoro cały czas o tym myśli, to znaczy, ze jest to dla niego ważne. W dniu rozmowy kwalifikacyjnej wstał późno, bo nie usłyszał budzika, zauważył, ż koszula, którą chciał założyć jest poplamiona, a drugą trzeba wyprasować. Ponieważ jednak nie miał czasu, założył pognieciona i poszedł na rozmowę. Cały czas był spięty, rozproszony, nie mógł się skupić i ostatecznie zrobił złe wrażenie. Pracy nie dostał, co potwierdziło jego przypuszczenia i jego negatywne przekonanie zostało jeszcze wzmocnione.

Adam od samego początku był przekonany, że dostanie tę pracę. Przez cały tydzień wizualizował sobie rozmowę, kończącą się sukcesem. Przemyślał jakie pytania mogą paść, zastanowił się nad odpowiedziami. Dzień wcześniej przygotował ubranie, które chciał założyć na rozmowę, bo wiedział, że musi zrobić dobre pierwsze wrażenie. Poprzedniego dnia poszedł wcześnie spać, aby mieć otwarty, wypoczęty umysł. Obudził się przed budzikiem, spokojnie zjadł śniadanie i dotarł na spotkanie parę minut przed czasem. Podczas rozmowy zrobił dobre wrażenie i dostał pracę.

Powiesz, no bo pewnie Adam miał lepsze kwalifikacje, a Paweł mniej umiał i dlatego tak się skończyły poszczególne sytuacje. Być może tka było. Jednak to, jaką naukę powinieneś wyciągnąć z obu opowiadań, polega na tym, że gdy masz pozytywne nastawienie, wszystko Ci sprzyja i nie chodzi tu o jakąś magię. Po prostu mając pozytywne nastawienie możesz wszystko sobie przemyśleć, lepiej się przygotować, a także dostrzegać pojawiające się możliwości.

Przy negatywnym nastawieniu jest całkowicie odwrotnie. Ponieważ w takiej sytuacji, Twoje myśli krążą wokół „na pewno się nie uda” , więc nie koncentrujesz się na szukaniu i dostrzeganiu możliwości, Bo po co skoro się nie uda. Nie dbasz o poświęcenie trochę czasu, czy energii na przygotowanie się, przemyślenie, bo skoro i tak się nie uda, to lepiej porobić coś, co nie wymaga wysiłku.

Rozumiesz o co chodzi? Twoje myśli determinują Twoje zachowanie, otwierają lub otwierają umysł, inaczej filtrują otacza czający Cię świat. Dlatego dwie osoby, z różnym nastawieniem do życia, z różną postawą będąc w tym samym miejscu widzą zupełnie co innego.

Nasuwa mi się jeszcze jedno opowiadanie z tym związane.

Na wyspę, gdzie do tej pory nie dotarła cywilizacja przyjeżdża dwóch przedstawicieli handlowych firmy obuwniczej. Wysiadają na ląd i widzą pełno bosych tubylców. Ten z negatywnym nastawieniem, pomyślał: Nie ma czego tu szukać, oni nie używają butów. Z kolei optymistycznemu przyszło do głowy: Ale super, oni wszyscy nie mają butów, będzie łatwo im sprzedać.

No właśnie. Taka sama sytuacja, takie samo otoczenie i dwa zupełnie inne podejścia. Myślę, że sam rozumiesz, kto ma większe szanse na sukces.

Najlepsze jest to, że To właśnie Ty decydujesz o tym, jaki masz mieć nastawienie, chociaż jeden jak i drugo sposób są zaraźliwe. Dlatego, gdy podejmiesz już decyzję o byciu pozytywnym, szukaj ludzi podobnych do siebie, energetycznych , chętnych do pomocy i otwartych na świat. Ponadto wybierają opcję optymistyczną zapewniasz sobie spokojniejsze i szczęśliwsze życie niż przy negatywnym nastawieniu. Wybór należy do Ciebie.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *