Śmierć się zbliża

Okres Holloween, Święta Zmarłych, czy Zaduszki to dla jednych czas zadumy nad tymi co odeszli, a dla drugich czas zabawy w straszenie. Nie będzie dzisiaj o tradycjach związanych z tym świętem, ani debaty nad słusznością (lub nie) święta Holloween, ale o tym, co bezpośrednio za tym stoi, czyli śmiercią.

Śmierć czeka każdego z nas i chociaż na co dzień pewnie nie myślisz o tym, bo jesteś młody i wydaje Ci się, że masz jeszcze mnóstwo czasu. Pewnie tak jest, chociaż chwile szybko uciekają i tak naprawdę nigdy nie wiesz, kiedy Twój czas się skończy. Dlatego pozwól sobie żyć pełnią życia, dąż do tego, aby robić, co lubisz i być szczęśliwym TERAZ, bo Twoje szczęście zależy jedynie od Ciebie, od Twojego nastawienia i interepretowania danej chwili.

Widzisz, mój tata, może niezupełnie przed śmiercią, ale jak był już w podeszłym wieku, mawiał, że mógł zrobić więcej rzeczy w swoim życiu, mógł być bardziej odważny, przedsiębiorczy, ale zawsze było coś innego do zrobienia, coś ważniejszego. W rezultacie, kiedy nie miał już siły na te wielkie rzeczy, które odkładał na potem, żałował, że po prostu ich nie zrobił wcześniej.

Mój teść, całe życie nigdzie nie wyjeżdżał, odkładał pieniądze na aktywne życie staruszka na emeryturze, kiedy miał mieć w końcu mnóstwo czasu na podróże i prawdziwe życie. I co, nie zdążył…

Smutno się tu zrobiło teraz, ale chciałam Ci uświadomić, że jesteśmy tu przez chwilę jedynie. Czas szybko płynie i po latach, na łożu śmierci, bardziej będziesz żałował rzeczy, których nie zrobiłeś, niż tych, które zrobiłeś.

Dlatego znajdź dzisiaj chwilę i pomiędzy wspomnieniami o tych, co odeszli, zastanów się czy żyjesz z pasją, gdzie jesteś, a gdzie chciałbyś być.

Napisz w komentarzu o swojej refleksji na ten temat.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *