Pytania do wnętrza – Gdzie żyjesz

Czy wiesz, że życie w teraźniejszości ułatwia wiele rzeczy? Jeśli cały czas żyjesz wspomnieniami i emocjami z minionego czasu, rozmyślasz, że mogłeś postąpić inaczej, co by było gdyby i tego typu rzeczy, to znak, że żyjesz przeszłością. Czy nie wydaje Ci się, że przebywając myślami ciągle w przeszłości, pozbawiasz się radości codziennego życia?

A może żyjesz w przyszłości, analizujesz, co może (lub nie może) się zdarzyć. Nakręcasz negatywne myśli, obawy, kombinujesz, rozmyślasz i w rezultacie nie masz już czasu, siły, ani ochoty na dzianie i realizowanie swoich celów. A może żyjesz czyimśs życiem, bo ktoś uważa, że powinieneś robić to lub tamto, albo Ty uważasz, że ktoś powinień robić coś innego, być innym człowiekiem i obmyślasz różne sposoby, intrygi jak to osiągnąć.  Otóż informacja dla Ciebie jest taka, że im więcej myślisz o negatywnych rzeczach, które potencjalnie mogłyby się przydarzyć, tym zwiększasz prawdopodobienstwo przyciągnięcia właśnie takich myśli. Poza tym nie można nikogo zmienić, jeśli on sam tego nie chce.

Dlatego najlepiej zająć się swoim życiem tu i teraz, korzystać i żyć pełnią życia, być życzliwym  dla ludzi, działać i myśleć pozytywnie. To najlepszy sposob na spełnienie i szczęśliwe życie.

Oto kilka wskazówek, aby żyć w teraźniejszości

  1. Usuń niepotrzebne rzeczy. Minimalizm odnośnie elementów związanych z ostatnimi wspomnieniami uwolni Cię i pozwoli Ci żyć w teraźniejszości.
  2. Uśmiech. Każdy dzień jest pełen nieskończonych szans i możliwości. przywitaj go z uśmiechem. Nie tylko Ciebie wprawi on w dobry nastrój, ale także zarazi innych
  3. Bądź wdzięczny za dzisiaj. Dookoła tyle wspaniałych rzeczy, krajobrazów, widoków, cudownych ludzi, zapachów, emocji i osiągnięć. Doceń to.
  4. Odpuść przeszłość. Jeśli w przeszłości ktoś sprawił Ci jakiś ból, nie ma sensu tego wałkować. To już się wydarzyło i się nie odstanie. Wybacz tej osobie i żyj dalej. Nie pozwól, żeby ktoś inny niż Ty , decydował o twoim nastroju.
  5. Kochaj swoją pracę. Jeżeli nie lubisz swojej pracy i w ciągu tygodnia czekasz jedynie na weekend, to znaczy, że tracisz 5/7 życia czyli 71%! Robi wrażenie co? W takiej sytuacji są dwa wyjścia. Pierwsze, to zmienić pracę, na taką która będzie dawać Ci radość i satysfakcję. Drugie to w obecnej pracy znaleźć coś, co Cię cieszy lub jest fajne i na tym się koncentrować, zamiast na tym co jest kiepskie.
  6. Marz o przyszłości i działaj z całych sił. Miej wielkie marzenia, ustal cele i plany. Nie pozwól jednak, aby były to tylko mrzonki i działaj tak, aby Twoje czyny zbliżały Cie w stronę Twoich marzeń. Pamiętaj też, żeby żyć teraźniejszością, a nie przyszłością. Działanie potrzebne jest TERAZ.
  7. Nie skupiaj się na dotychczasowych osiągnięciach. Ja tak miałam przez pewien czas. Zawsze jak coś zrobiłam, to byłam zadowolona i dumna. Następowało rozprężenie i musiało upłynąć sporo czasu zanim zabrałam się za coś nowego. Teraz robię inaczej. Gdy coś skończę cieszę się, odkreślam kolejne zadanie z listy, to jest moja chwila chwały, po czym niemal od razu przechodzę do kolejnego wyzwania. Dobrze obrazuje to myśl: Jeśli mówisz co zrobiłeś wczoraj, to znaczy, że dzisiaj zrobiłeś niewiele.
  8. Przestań się zamartwiać. Nie można w pełni docenić dnia dzisiejszego, jeżeli Twoje myśli ciągle krążą wokół obaw dnia jutrzejszego. Jutro przyjdzie niezależnie, czy będziesz się martwić, czy nie. Jeśli coś ma się wydarzyć, to i tak się wydarzy, wtedy zajmiesz się tym jutro. Jeśli jednak się nie wydarzy (co jest bardziej prawdopodobne) jesteś jeden szczęśliwy dzień bez zmartwień od przodu. Poza tym energia zmarnowana na martwienie się, mogła być wykorzystania na coś bardziej pożytecznego.
  9. Wyjdź poza schematy. Świat zmienia się każdego dnia, w związku  z tym często rozwiązania, które były dobre wczoraj, mogą okazać się nieskuteczne dziś, a tym bardziej jutro. Nie czuj blokady z tego powodu, to tylko Twoje myśli i przywiązanie do schematów działania. Nie powielaj ciągle tych samych rozwiązań, jeśli nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Próbuj nowych pomysłów, patrz z innej perspektywy, łam stereotypy i wychodź poza swoją strefę komfortu każdego dnia.
  10. Usuń uzależnienia i negatywne przekonania. One trzymają Cię jak zakładnika, a Ty chyba wolisz być wolnym człowiekiem niż niewolnikiem. Poszukaj pomocy, podejmij kroki i zwalcz uzależnienia i negatywne przekonania, abyś to Ty kierował swoim życiem, a nie one.

Wyobraź sobie jakbyś był motylem i żył tylko dwa dni, to marnował byś czas, czy żył każdą chwilą.

 zy c_terazniejszoscia

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *