Planować czy dryfować

 

HoopW każdej relacji musi być jej cel i wizja. W biznesie nazywa się to misją, w podróży miejscem docelowym, w małżeństwie – planem na wspólne życie. Bez przeznaczenia i celu dojedzie się donikąd.

James Allen Lane powiedział: „To co pielęgnujesz w swoim umyśle oraz to co masz w sercu buduje Twoje życie i nadejdzie.”

Nie mając jasno wytyczonego celu w życiu, czy w relacjach z ludźmi, nie wiesz w co się zaangażować, co dla Ciebie jest ważne, do czego dążyć. Umysł ludzki jest tak skonstruowany, że podświadomie, instynkownie stara się sprostać oczekiwaniom. To jak samospełniająca się przepowiednia. Jesli o czyms intensywnie myślisz i pragniesz oraz działasz, aby to osiągnąć, wcześniej, czy później to przychodzi. Dotyczy to życia jako takiego jak i relacji z partnerem, ludźmi w pracy, klientami.

Wizja relacji, czy związku, z wyraźnie określonymi rolami i oczekiwaniami, pozwala skoncentrować się na najważniejszych rzeczach w życiu, a nie dryfowaniuz prądem.

Warto poświęć trochę czasu i wysiłku, aby stworzyć plan, wybrać właściwą drogę, zdefiniować, co jest dla kogo ważne, określić jakie są zasady udanego związku czy relacji.  W przeciwnym razie życie zrobi to za Ciebie, a wynik niekoniecznie będzie zadowalający.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *