Pewność siebie – porada 3

Kiedy wychodzisz ze swojej strefy komfortu i próbujesz czegoś nowego, dajesz wyzwanie samemu sobie. To pozwala pokonywać Twoje ograniczenia i zwiększać zaufanie do Twoich możliwości. Każdorazowo, gdy wyjdziesz ze swojej strefy komfortu poczujesz dumę i satysfakcję, ze się przełamałeś i to zrobiłeś, a to pozytywnie wpłynie na Twoja pewność siebie i samoocenę.

Strefa komfortu to standardowy dla Ciebie sposób działania i zachowania w danej sytuacji, który jest dla Ciebie bezpieczny, pewny i komfortowy. Jednak jeśli zawsze działasz tak samo, to trudno oczekiwać, że efekt tego działania będzie inny niż dotychczas. Dlatego wychodzenie ze strefy komfortu jest bardzo ważne. Po pierwsze ponieważ, wtedy masz szansę zadziałać niestandardowo i osiągnąć lepszy rezultat, a po drugie, gdy cały czas poszerzasz swoją strefę komfortu poprzez robienie rzeczy, które wcześniej wywoływały lęk w Twojej głowie, dołączasz kolejną czynność do wachlarza swoich zachowań. Przez to Twoje doświadczenie i umiejętności rosną, a to sprzyja pewności siebie.

 

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *