.Nie poświęcaj życia na pracę, której nie kochasz!

Previously published on 13 października 2013

pracoholic1
Przeczytaj poniższe opowiadanie, daje do myślenia. 🙂
Ojciec był pracowitym człowiekiem, który był jedynym żywicielem dla swojej rodziny (żony i trójki dzieci). Wszystkie wieczory spędzał  na studiowaniu, mając nadzieję, że kiedyś znajdzie lepiej płatną pracę. Jedynie w niedzielę przebywał z rodziną, wychodząc z załaożenia, że musi ciężko pracować, aby móc kupić im wszystko co najlepsze.
Kiedy rodzina skarżyła się, żespędza z nimi zbyt mało czasu, odpowiadał, ze wszystkto robi dla niech, chociaż sam pragnął być z rodziną.Wreszcze nadszedł czas zakończenia studiów. ojciec zdał z wyróżnieniem, a w krótce otrzymał lepiej płatną pracę.  Mógł teraz zapewnić rodzinie kolejne luksusy typu wyjazdy za geanicę, dobrą żywność i markową odzież.Mimo to rodzinie nadal nie udawało się przebywać z ojcem przez większość tygodnia, ponieważ on dalej ciężko pracował, mając nadzieję na awans na stanowisko kierownika.
Ponownie, gdy rodzina zarzucału mu, że ciągle go nie ma w domu, odpowiadał, ze robi to dla nich, a wgłębi duszy chciał z nimi spędzać czas.Ciężka pracaa ojca opłaciła się i awansował na stanowisko kierownika. Zatrudnił pokojówkę, żeby żona nie musiała wykonywać prac domowych. Ponadto stwierdził, że przydałoby się dla ich rodziny większe mieszkanie. Zapisał się więc na kolejne studia i zaczął pracować jeszczce ciężej na dalszy awans. Teraz zdarzało mu isę pracować nawet w niedzielę prawie w ogóle nie widując rodziny i tłamsząc swoje pragnienie bycia z nimi poprzez tłumaczenie, że robi to wszystko dla nich.
Ciężka praca się opłaciła. kupił piękny dom nad morzem, a w pierszy niedzielny wieczór oświadczył rodzinie, że teraz będą mieli więcej czasu dla siebie.
Następnego dnia, ojciec się nie obudził.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

One thought on “.Nie poświęcaj życia na pracę, której nie kochasz!

  1. Kuba Sosnowski napisał(a):

    Dobrze jest obudzić się we właściwym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *