Naukowo potwierdzona moc afirmacji podprogowych + konkurs

indywidualne afirmacje

Mimo, że skutecznoczność afirmacji podprogowych w rozwoju osobistym  jest już znana od ponad 100 lat, to jeszcze ciągle są osoby, które albo nie wiedzą o czymś takim, albo wiedzą, ale nie wierzą w ich skuteczność. Dlatego postanowiłam napisać ten artykuł, aby rozwinąć lub przybliżyć temat.

Zacznijmy od wyjaśnienia o co chodzi z tym podprogowym przekazem. Otóż wszystko opiera się na tym, że nasz podświadomy mózg jest w stanie odbierać i rejestrować dużo w więcej informacji niż możemy to zrobić świadomie. Tak naprawdę podświadomie jest rejestrowane wszystko co nas otacza, dźwięki, obrazy, zapachy, wszystko i jest to trwale zapisywane w odpowiedniej komórce, niezależnie od tego, czy jesteś tego świadomy czy nie, czy śpisz, czy czytasz, oglądasz coś, czy jesteś skoncentrowany na czymś zupełnie innym. To tak jakbyś wyobraził sobie górę lodową. Twój świadomy umysł dostrzega około 10% góry lodowej, a reszta to praca podświadomości. To daje pogląd, jaka wielka jest moc podświadomości. A co najlepsze im częściej dane informacje będą docierać do podświadomości, tym bardziej to dla nie będzie normalnym stanem. Inaczej mówiąc jeśli całe życie narzekasz, Twoja podświadomość uznaje to jako normalność i podsuwa Ci jeszcze więcej powodów do narzekania, czyli zmieniasz się na jeszcze większego marudę. Jeśli nie wierzysz w siebie i ciągle to powtarzasz, podświadomość dba o to, abyś świadomie nie pamiętał swoich osiągnięć (które na pewno masz), a za to uwypukla niepowodzenia i dowody na to, że jesteś do niczego. Myślę, że zaczynasz już się domyślać co chcę dalej napisać. No właśnie, dr Joseph Murphy w swojej książce „The Power of Your Subconscious Mind” (Siła Twojej podświadomości), udowadnia, że to w jaki sposób myślisz, staje się Twoją częścią i Twoim przeznaczeniem. Jeśli myślisz o sobie w pozytywny i życzliwy sposób i robisz to wystarczająco długo, Twoja podświadomość uznaje to za fakt i kieruje Twoim świadomym umysłem w taki sposób, aby potwierdzać Twoje pozytywne przekonanie. A wiadomo, jeśli myślisz, że możesz, to możesz. Czyli przy takim nastawieniu od razu na starcie masz łatwiej, bo Twoja podświadomość Cię wspiera.

Jednak nie zawsze tak jest. Jeśli w dzieciństwie lub całym życiu Twoje otoczenie składało się z osób negatywnych, to wtedy Twój sposób myślenia został ukształtowany także jako negatywnej osoby, malkontenta lub zakompleksionego człowieka bez wiary w siebie. Pytanie jest takie, czy wolisz być zakompleksiony, zamknięty i żyć przeciętnym (lub gorszym) życiem, czy wolisz wykonać jakąś pracę, by się zmienić na człowieka pozytywnego, otwartego na nowości, ciekawego świata, towarzyskiego i lubianego, który osiąga sukcesy?

Zmiana przekonań i wpojonych programów może być trudna i żmudna lub łatwa i prosta. Możesz sam odkrywać swoje negatywne przekonania i z nimi walczyć, co też daje efekty, tyle, że trwa dłużej i czasami możesz mieć trudności z dotarciem do przekonań zakorzenionych gdzieś głęboko w w zakamarkach Twojej głowy i pilnie strzeżonych przed Twoim logiczny świadomym umysłem. A możesz pójść na skróty i skorzystać z przekazu podprogowego, który pozwala:

  • przełamać stare nawyki typu: uprzedzenia, fobie, obawy, brak wiary w siebie, palenie, negatywne nastawienie do kogoś lub czegoś (także siebie) i wiele innych
  • wpoić nowe, pozytywne przekonania związane z pewnością siebie, motywacją, wytrwałością, kreatywnością i innymi.

Wiele znanych osób stosuje afirmacje podprogowe, a są wśród nich: Tiger Woods (najlepszy golfista), Steven Spileberg (reżyser), Tony Robbins (doradca życiowy wielu gwiazd).

Wszystko dlatego, że afirmacje podprogowe naprawdę działają, ponieważ trafiają bezpośrednio do podświadomości i zmieniają Twój sposób myślenia i postrzegania świata i siebie samego.

Istnieje wiele dowodów naukowych potwierdzających skuteczność podprogowych afirmacji. Według profesora Benjamina B. Wolmana, autora ponad 40 książek na temat psychologii, świadome myślenie może zostać zmienione dzięki bodźcom przekazanym bezpośrednio do podświadomości nawet poza świadomością. Silverman już w 1967 roku udowodnił, że przekaz podprogowy podnosi poziom aktywacji istniejących motywów nieświadomych. Dr Norman Dixon (psycholog z UC w Londynie) przywołał 748 odniesień do badania przekazu podprogowego, które w ponad 80% dały pozytywne wyniki.

K.A. Parker przeprowadził następujące badanie wśród 60 studentów prawa, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa słuchała podprogowych afirmacji, a druga nie. Studenci otrzymujący bodźce mieli znacznie lepsze wyniki niż ich koledzy z drugiej grypy w trakcie badania, a także po 12 tygodniach. Podobne badania przeprowadzono także z osobami otyłymi i palaczami.

To dowodzi, że podprogowy przekaz, to nie tylko chwilowa moda, ale skuteczne narzędzie, dające długotrwałe efekty. Afirmacje podprogowe pozwalają przezwyciężyć swoje słabości, rozwiązać problemy życiowe, eliminują obawy, zwiększają umiejętności i kontrolę umysłu, powodują wzrost zaufania i pewności siebie oraz obniżają poziom stresu i niechcianych emocji.

Dlatego afirmacje podprogowe to potężne i skuteczne narzędzie w rozwoju osobistym, poprawie swojego życia i zmianie przekonań i ograniczeń.

Uwaga konkurs: Już się zakończył

Osoba, która udostępni ten wpis największej liczbie osób na FB i napisze to w komentarzu ilu ma znajomych pod tym wpisem na FB lub na blogu oraz osoba, która pod tym wpisem na FB napisze komentarz, którzy polubi największa liczba osób otrzyma ode mnie gratis spersonalizowane afirmacje podprogowe, nagrane specjalnie dla tych osób, z imieniem i tematyką, z którą ma problem. Konkurs trwa do 24.12.2014 do 23.59.

Czyli co dokładnie musisz zrobić, aby wygrać:

1. Udostępniasz ten wpis na swojej tablicy na FB

2. Piszesz w komentarzu do tego wpisu na blogu lub na mojej stronie na FB ilu masz znajomych

3.  Proponujesz, aby ludzie polubili Twój komentarz

Masz najwięcej znajomych – wygrywasz

Zdobędziesz najwięcej polubień swojego komentarza – wygrywasz

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *