Mega motywacja!

po_prostu_to_zrob1

Na początek fragment z „Achaja” A.Ziemiński

„- Skoro jesteś taki mądry dlaczego nie jesteś bogaty?
Zaan roześmiał się chrapliwie
– Ponieważ mądrość to odwrotność działania. Jeśli chciałem coś zrobić, a przychodziły mi do głowy takie myśli, to zawsze tylko wyobrażałem sobie przeszkody piętrzące się przede mną. Jeśli chciałem coś zrobić, to widziałem tylko, co może się ze mną stać, jeśli się nie uda.”

A u Ciebie jak jest? Zdaża Ci się zrezygnować z czegoś, ponieważ wydaje się, że droga jest długa? A może rezygnujesz na 2cm przed sukcesem, bo brakuje Ci motywacji i siły, bo miało być inaczej?

Większość jest  w Twojej głowie. Od Ciebie zależy jak wykorzystasz poniższe tajemnice sukcesu.

1. Nie rezygnuj nigdy z celu dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie. 

Jeśli masz jakieś marzenie lub coś chesz zrobić, ale jeszcze się za to nie zabrałeś, przypomnij sobie, kiedy pierwszy raz przyszło Ci to do głowy.

DZIAŁAJ!

Im dłużej będziesz się zastanawiać, tym więcej stracisz. Sama tak miałam. Rozmyślałam, rozmyślałam i rozmyślałam i nic z tego nie wynikało. Pewnego dnia powiedziałam sobie Stop! Koniec tego! Nie chcę już dłużej takiego stanu zawieszenia, czas na działanie. I wiesz co, dużo lepiej się z tym czuję, zrobiona praca cieszy i motywuje do dalszego działnia, po co więc zwlekać – poprostu to zrób!

Stare przysłowie mówi „Kto zaczął, ten połowy dokonał”, a więc do dzieła, zrób to teraz!

2. Znajdź dobry powód dla tego, czego pragniesz.

To będzie Twój motor, który nakręci Cię w chwilach zwątpienia. Każdy miewa takie chwile, ale jedni się poddają, a drudzy korzystają z motoru 🙂

Motor to wewnętrzna spójność i silne przekonanie co do słuszności decyzji, którą kiedyś podjąłeś. To musi być coś prawdziwego, w 100% korzystnego dla Ciebie i całkowicie niepodważalnego.

3. Pozbądź się ograniczających przekonań.

Cokolwiek planujesz i jakiekolwiek znajdujesz wymówki („nie umiem”, „nie nadaję się”, „inni robią to lepiej”, „a co jak mi się nie uda”) to są jedynie Twoje myśli w Twojej głowie. Pozbądź się ich!

Działaj tak jakby nie było porażek, tylko nowe doświadczenia. Twoje przekonania jedynie ograniczają Twój potencjał i możliwości. Myśl o tych, którym się udało. Czy oni osiągnęliby swoje marzenia, gdyby mieli ograniczające myśli w swojej głowie???

Jeśli czegoś nie umiesz, to dlatego że tego nie robisz. Zrób pierwszy krok, zobaczysz co dalej się stanie. Nasz umysł jest tak skonstruowany, że póki nie zaczniemy czegoś robić, chętnie szuka wymówek, zwłaszcza, gdy wydaje mu się, że droga jest daleka i wyboista. Kiedy zaczniesz jednak, Twój mózg zrozumie, że jest to dla Ciebie ważne i będzie pracował nad tym do czasu, kiedy temat zostanie zamknięty.

Pewnie miewasz tak, że gdy nad czymś pracujesz i nie wiesz jak coś zrobić, kładziesz sie spać, a rano nagle doznajesz „olśnienia”. To Twoja podświadomość pracowała nad problemem, żeby go rozwiązać podczas Twojego snu. Jednak trzeba zacząć! Nadać energię pomysłowi!

Zmiana jest procesem, jednak podjęcie decyzji o niej odbywa się w ciągu jednej sekundy. Jeśli ją już podejmiesz rozpocznie się proces ku wolności, ku zmianie przekonań, ku temu co chcesz osiągnąć. Jeśli uświadomisz sobie, że jedyne co Cię ogranicza, to Twoje przekonanie, jesteś w stanie się go pozbyć. Jeżeli wierzysz, że coś możesz zrobić – masz rację. Jeśli jesteś przekonany, że nie dasz rady- też masz rację. W pierwszym przypadku podświadomie zbierasz siły i koncentrujesz się na pozytywnym efekcie. W drugim zaś przypadku jedynie na niemocy i przeszkodach.

4. Jakość Twojego życia zależy od kolorów Twojej wyobraźni.

Możesz malować czarno-białe obrazy lub wielobarwne, soczyte i z pięknie przenikającymi się barwami. Twoje życie jest zewnętrzną projekcją Twoich wewnętrznych obrazów. Nastaw się pozytywnie na traktowanie problemów jak wyzwania, a porażki jak doświadczenia. Zamień strach w ciekawość , ucz się na błędach i wyciągaj wnioski

5. Pytaj „JAK?”,  a nie „dlaczego?

Twój mózg lubi zagadki i pytania. Gdy pytasz „JAK” skupiasz sie na rozwiązaniach, kiedy myślisz „dlaczego” , rozpamiętujesz przeszłość. Życie nie kładzie przed Tobą rzeczy, z którymi byś sobie nie poradził 😉

6. Pozytywne otoczenie.

Ludzie narzekający, wątpiący, permanentni pesymiści zabierają Twój entuzjazm i wyhamowują Twoje działania i nawet jeśli tego nie chcesz z czasem przesiąkniesz ich goryczą lub cynizmem.

Przebywaj z ludźmi, którzy Cię inspirują, wspierają, są zadowoloni, spełnieni i osiągnęli sukces. Nie tylko poczujesz się lepiej w ich towarzystwie, to jeszcze przejmiesz od nich moc, a poprzez swoje działania, oni otrzymają ją od Ciebie.

7. Działaj!

Każdy sukces oparty jest na działaniu. Zmierzaj małymi krokami do swojego celu, do swojej wolności i marzeń.

„Wędrówka tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku”. Uwierz w to i w siebie!

Ty decydujesz o tym, kiedy zaczniesz, w poniedziałek, za miesiąc, kiedyś, a może właśnie TERAZ! Nikt za Ciebie tego nie zrobi. Życie jest za krótkie na zwlekanie. Bierz się i działaj!

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *