Magnes finansowy – cz.2

Twój umysł jest potężnym narzędziem, które wytycza standardy Twojego życia. Dlatego jeśli nauczysz się zmieniać swoje myśli, zmienisz także swoje życie oraz poziom swoich finansów.

Tak jak pisałam wpierwszej części Magnesu finansowego, najważniejsze jest rozpoznanie i odkrycie negatywnych przekonań, które sabotują Twoje działania, a potem pozostaje praca nad ich zmaną na pozytywne i wspierające.

Jednym ze sposobów są afirmacje,czyli pozytywne zdania w czasie teraźniejszym. Gdy te stwierdzenia są powtarzane w kółko, stają się afimacjami i zmieniająTwój sposób myślenia. Właśnie to powtarzanie w kółko otwiera dostęp doTwojej podświadomości, która jest częścią umysłu. Są afirmacje zwykłe typu:

Pieniądze płyną do mnie z różnych stron.


Takie afirmacje także działają, ale pod warunkiem, że gdy próbujesz coś za ich pomocą zasugerować podświadomości, nie wywołują u Ciebie poczucia totalnego odrzucenia tej sugestii. Jest to związane z głęboko zakorzenionymi przekonaniami, graniczącymi z pewnością. Wtedy słuchając takich zwykłych afirmacji, powstaje blokada i odrzucenie sugestii jako totalnie nieprawdziwej.

Być może dlatego na mnie zdecydowanie lepiej działają afirmacje podprogowe, czyli takie które trafiają bezpośrednio do podświadomości, jakby z pominięciem logicznej świadomości. Są to samepozytywne afirmacje,co zwykłe,ale nagrane w taki sposób, aby równocześnie występowała synchronizacja półkól mózgowych, a dźwięki nagrane w odpowiedniej, wyższej częstotliwości. Jak pewnie wiesz mózg składa się z dwóch półkul:lewej i prawej. Z reguły większość ludzi bardziej wykorzystuje swoją lewą pólkulę, odpowiedzialną za analizę, liczenie i pisanie. W takiej sytuacja prawa półkula od emocji, kreatywności i artystycznych rzeczy pozostaje mniej rozwinięta. Przez co harmonia pomiędzy półkulami jest zaburzona. Synchronizacja pólkul jest całkowicie bezpieczna i nie można z nią przedobrzyć. Gdy półkule są w równowadze (są zsynchronizowane) jesteś bardziej skoncentrowany, łatwiej się uczysz i lepiej reagujesz na sugestie. Dlatego też zmiana sposobu myśleniaprzebiega szybciej, a dodatkowo łatwiej się uczysz i rozwiązujesz problemy.

Nie musisz się koncentrować wyłącznie na słuchaniu afirmacji, ale możesz ich używć w tle, podczas codziennych czynności. Nie słuchaj ich jednak w samochodzie podczas kierowania, ponieważ rozluźniają i mógłbyś zasnąć za kierownicą.

Jeśli chcesz odsłuchać próbki zapisz się na otrzymanie dostępu do odsłuchania próbki afirmacji zwykłych i podprogowych, zapisz się:

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *