Kreatywność – porada5 – co jeśli

Gra „Co jeśli” świetnie sprawdza się przy planowaniu książek beletrystycznych. Można ją także wykorzystać do pobudzania kreatywności u dzieci, które wiadomo, że są bardzo kreatywne nawet bez żadnej stymulacji. Jednak poprzez zabawę w grę „Co jeśli” wykształca się w nich nawyk kreatywnego podejścia do tematu.

Z dziećmi można zacząć w następujący sposób:

  1. Co jeśli obudziłbyś się na środku pokoju – dzieci zaczynają snuć opowieść
  2. Co jeśli obok Was leżałby tygrysek – dzieci odpowiadają, ale milutki
  3. Co jeśli tygrysek lubiłby czekoladę – dzieci mówią mniam, mniam, też lubimy czekoladę
  4. Co jeśli chciał więcej i więcej czekolady

Gdy akcja zostanie zawiązana, można rozszerzać opowieść za pomocą otwartych pytań kto, gdzie, kiedy i jak. Dzieciaki chętnie opowiadają i przy okazji pobudzają swoją kreatywność.

Możesz tę metodę zastosować, do rozwinięcia swojej kreatywności, poprawienia swojej sytuacji finansowej, rozwinięcia biznesu i czego tylko będziesz chciał. Możesz wykorzystać ją jako narzędzie do generowania innowacyjnych pomysłów w celu wymyślania nowych produktów, czy poprawiania produktywności.

W tym celu bierzesz pod obróbkę jeden z aspektów swojej działalności, np. typowego klienta, lokalizacji lub produktu i zaczynasz wymyślanie.

  1. Co jeśli moi klienci mieszkaliby w Chinach
  2. Co jeśli mój produkt przestałby być aktualny z dnia na dzień
  3. Co jeśli obok powstałaby konkurencyjna firma

Odpowiedzi, które przyjdą do głowy mogą być najróżniejsze. Podczas wymyślania odpowiedzi niektóre będą bez sensu, a inne intrygujące, a jeszcze inne okażą się strzałem w dziesiątkę.

Graj w tę grę na różne sposoby. Możesz podchodzić globalnie do tematu, albo wybrać jeden produkt i w wymyślić nietypowy sposób jego sprzedaży. Stosując tę technikę regularnie będziesz zaskoczony jak bardzo kreatywny potrafisz być.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *