Klucz do sukcesu

sukces

Kluczem do sukcesu jest pozytywne myślenie. Takie podejście nie tylko zwiększa szansę na sukces, ale także przynosi spokój wewnętrzny, pozwala na poprawę relacji, lepsze zdrowie, poczucie szczęścia i radości. Ponadto wszystko, co Ci się przydarza wygląda jaśniej i bardziej obiecująco.

Ponieważ zarówno pozytywne myślenie jak i to negatywne (niestety) są zaraźliwe jak śmiech, staraj się otaczać ludźmi pozytywnymi, radosnymi i energetycznymi. Miałeś kiedyś taką sytuację, że byłeś z kimś w jakimś miejscu, gdzie raczej trzeba było zachować powagę i coś was rozśmieszyło. Śmialiście się razem i nie mogliście przerwać, bo gdy jeden kończył, drugi znów zaczynał i tak w kółko. To właśnie taki mechanizm działa także przy pozytywnym myśleniu.

Niektórzy takie nastawienie mają we krwi, a inni muszą się go na uczyć. Na szczęście jest to możliwe i przy niewielkim nawet zaangażowaniu, możesz poprawić swój sposób myślenia. Aby skutecznie zmieniać się w pozytywna osobę, za każdym razem, kiedy przyjdzie i do głowy jakaś negatywna myśl zamień ją na pozytywną.

Na przykład siedzisz w pracy, której nie lubisz, czas ciągnie się jak spaghetti. Przychodzi ci do głowy „Ależ ja nie lubię tej pracy” i zaraz kontrujesz ją czymś pozytywnym np. „ostatnio wiele osób straciło pracę i nie może znaleźć innej, więc w sumie dobrze, że mam chociaż taką pracę”. Po takiej zamianie, sytuacja się nie zmienia, ale Twoje nastawienie jest inne, czujesz wdzięczność.

Inny przykład negatywnej myśli: „To mieszkanie jest na dziewiątym piętrze i jak winda się popsuje trzeba drałować na górę  na piechotę” i na to pozytywna myśl: „jest tyle osób, które nie mają w ogóle swojego kąta i muszą spać na dworcu”. Po tym myśl w stylu „Ale mamy dobrze, mamy swój dach nad głową, ciepłe miejsce do spania”. Teraz ponownie pojawia się uczucie wdzięczności, które jest nieodłączne z pozytywnym myśleniem.

Aby pozytywne  myślenie stało się faktycznym kluczem do sukcesu, nie wystarczy zmienić swoje nastawienia na chwilę. Trzeba je zmienić na stałe, wewnętrznie i psychicznie. Jeżeli przez kilka lub kilkanaście lat tłoczyłeś do głowy negatywne myśli, to są one bardzo zakorzenione w twoim umyśle. Wiążą się z Twoimi nawykami i sposobem postępowania. Zmiana nawyków jest procesem, który wymaga pracy i wytrwałości. Wiąże się to nie tylko z pozytywnymi myślami dotyczącymi teraźniejszości, ale także wiary w dobre zakończenie, dobry wynik i sukces w przyszłości. Niestety samo pozytywne myślenie nie wystarczy, aby ten sukces na Ciebie nagle spłynął, konieczne jest podjęcie jakiś działań umożliwiających jego zrealizowanie.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci rozwinąć moc pozytywnego myślenia :

 1. Myśląc i rozmawiając zawsze używaj pozytywnych słów takich jak:
 • Mogę
 • Jestem w stanie
 • Jest możliwe
 • Można to zrobić
 • Wszystko jest możliwe
 1. Zastępuj negatywne myśli pozytywnymi
 2. Przed rozpoczęciem jakiegoś projektu, czy realizacji celu zastosuj wizualizację z pozytywnym wynikiem.
 3. Każdego dnia przeczytaj coś pozytywnego (książkę, ebook, cytat)
 4. Przestań czytać codzienne dzienniki i oglądać wiadomości, ponieważ w nich jest jedynie negatywny przekaz. Jeśli obawiasz się, że ominie Cie coś ważnego, to możesz być pewien, ze jeśli to będzie faktycznie coś istotnego, na pewno skądś się o tym dowiesz mimochodem.
 5. Otaczaj się pozytywnymi osobami
 6. Odpuść negatywne, nic nie wnoszące do sprawy dyskusje wśród narzekaczy.

Jeśli Twoja bieżąca sytuacja jest w danej chwili bardzo ciężka i trudno Ci utrzymać pozytywne myślenie, fizyczny wysiłek typu spacer, siłownia, rower, pływanie itp.) pomogą rozładować stres i utrzymać pozytywne nastawienie.

Myśl pozytywnie i oczekuj tylko pozytywnych wyników i sytuacji , nawet jeśli obecne okoliczności nie są takie, jakie mają być. Słuchaj afirmacji, one skutecznie zmieniają Twoje nastawienie i koncentrację na pozytywy. Z czasem wraz ze zmianą nastawienia, zmieni się rzeczywistość i powstaną nowe szansy na polepszenie sytuacji.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *