Jak komunikacja wpływa na przyjaźń?

friendship

„Jeden przyjaciel w życiu to dużo, dwóch to wielu, trzech to  prawie niemożliwe.”-Henry Brooks Adams.

Prawdziwi przyjaciele są rzadkością. Mówi się, że przyjaźń podwaja nasze radości, a smutki dzieli na połowę.

Niektórzy mogą uważać, że przyjaciele nie są konieczne, niestety, ich brak zauważają zbyt późno, ponieważ wszyscy potrzybujemy prawdziwych przyjaciół. Jakość Twojego życia zależy w dużym stopniu od jakości (nie ilości) przyjaciół jakich posiadasz. Zdrowe przyjaźnie są niezbędne dla naszego psychicznego i fizycznego samopoczucia. Czy wiesz, że istnieją powiązania pomiędzy nasileniem depresji i nasilenia samotności?  Badanie rynku przeprowadzone w stanach zjednoczonych, wykazały, że 25 procent dorosłej populacji cierpi na przewlekłą samotność. Duża popularność serwisów społecznych, portali randkowych, komunikatorów potwierdza, że wszyscy potrzebujemy kontaktu z ludźmi.  A wiadomo, że najlepszy kontakt mamy z prawdziwym przyjacielem!

Co to jest przyjaciel? To osoba, na którą możesz liczyć zawsze i wszędzie. Zna Twoje, wady, zalety, pragnienia, przekonania. Potrafi pocieszyć i zrugać, przytulić i wstrząsnąć, wysłuchac i doradzić. Prawdziwa przyjaźń rośnie w siłę z upływem czasu i niezależnie od sytuacji.
Często ludzi enazywają swoimi przyjaciółmi swoich wszystkich znajomych. nawet na Facebooku, mamy znajomych , ale po angielsku przyjaciół (friends). Przyjaciel, to coś więcej niż znajomy. Zwyklem mamy wielu znajomych, sąsiadów, kolegów i osoby, które spotykamy raz na jakiś czas. Prawdziwa przyjaźń wykracza daleko poza przypadkowe spotkania z innymi. Przyjaźń jest to inwestycja, to wymaga poświęcenia czasu, energii i emocjonalnego zaangażowania. Przyjaźń daje przywileje, ale również wiąże się z odpowiedzialnością.

Jesli mówimy o przyjaźni, to dobra komunikacja jest koniecznością. Kiedy rozmawiamy z innymi, możesz pokazać osobiste uczucia i przekonania oraz zachęcić rozmówców do wyrażenia swoich myśli i emocji. Jeśli jednak rozmowa zawsze skupia się na Tobie, może szybko skończyć się takż ena Tobie. Dobra komunikacja wymaga bycia dobrym słuchaczem, a także zdolności wyrażania siebie. Mając prawdziwych przyjaciół, musimy otworzyć się na innych i pozwolić im poznac się jakim jesteśmy naprawdę. Jednocześnie musimy także pozwolić im na to samo. To nie takie trudne, wystarczy być sobą. Ludzie podświadomie wyczuwają szczerość i czystość zamiarów, brak zawiści i otwartość. Oczywiście najważniejszą rzeczą w przyjaźni jest lojalnośc i zaufanie. Najszybszym sposobem, aby stracić dobrego przyjaciela jest ujawnienie powierzonego sekretu czy tajemnicy.

Przyjaciele powinni spędzać ze sobą dużo czasu, żeby rozmawiać ze sobą, dzielić się swoimi radościami, sukcesami, jak i problemami. Idealnie jest jeśli nasz partner życiowy jest naszym przyjacielem. Wtedy wspólne przebywanie, robienie razem różnych rzeczy, pokonywanie trudności w naturalny sposób wzmacia przyjaźń i scala związek.

Pamiętaj człowiek o istota stadna, potrzebuje kontaktu z ludźmi i przyjaźni. Otwórz się więc na świat i ludzi, daj się poznać.

 

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *