Jak znaleźć pasję i przybić z nią żółwika?

zolwik

Jak znaleźć pasję i przybić z nią żółwika?

Przede wszystkim musisz wiedzieć i wierzyć, że możesz znaleźć swoją życiową pasję. Do niektórych przychodzi ona w młodym wieku, a do innych kiedyś później w życiu. Pamiętaj jednak, że to właśnie pasja prowadzi Cię do spełnienia i zadowolenia w życiu. Dlatego ważne jest, aby postępować tak, by móc ją znaleźć.

Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, że kroczenie drogą pasji w życiu jest najważniejszą sprawą w karierze. Większość ludzi jest zaprogramowana w taki sposób, aby nie  szukać i nie śledzić swojej pasji odnośnie życia służbowego, ponieważ obawiają się zmian na nieznane. Jednak, jeśli chcesz żyć pełnią życia, odczuwać spełnienie, zadowolenie i szczęście, po prostu MUSISZ ją znaleźć i po nią sięgnąć.

Po drugie, jeśli już namierzysz swoją pasję, to pamiętaj, że kroczenie jej drogą lub nie, to jest Twój wybór.  Wiele osób może Cię wspierać i podtrzymywać w Twojej decyzji, ale równie dużo lub nawet więcej ludzi może ja krytykować, uważać za bezsensowną i odradzać. Dlatego ważnym  jest, abyś sobie uświadomił, że to jest Twój wybór; wybór, który będzie kształtować Twoją przyszłość. Jeśli znajdziesz odpowiedź na pytanie: „Co byś robił do końca życia, nawet, jeżeli nikt by Ci za to nie płacił” pozwoli naprowadzić Cię na Twoją pasję. Jeżeli masz takie przekonanie, że postępowanie zgodnie z Twoją pasją jest niesłuszne, albo niezbyt dobre dla Ciebie, musisz ten pogląd zrewidować. Twoja podświadomość musi wiedzieć, że działanie w zgodzie z Twoją pasją jest nie tylko dobre dla Ciebie, ale właściwe konieczne do życia.

Poszukiwanie pasji może trochę trwać, dlatego trzeba być cierpliwym i wytrwale jej szukać. Najprawdopodobniej pasja nie przyjdzie do Ciebie, ot tak. Nie będzie tak, że rano wstaniesz i jak w tej dobranocce „Pomysłowy Dobromir” zrobisz „aha!” i już będziesz wiedzieć, co jest Twoją pasją. Musisz próbować różnych rzeczy, popełniać błędy, rozwijać się i uczyć. Pozwól sobie na stwierdzenie, że nie wiesz czego chcesz. Nie poddawaj sie jednak, zadawaj pytanie „Czego właściwie chcę od życia”, Co mnie pociąga” i słuchaj swoich myśli. Czasem Twoja pasja może być wyzwaniem, czymś, czego nie umiesz robić w danej chwili, ale czujesz nieodpartą chęć poznania i nauczenia się tego. Jednak warto próbować, szukać i sprawdzać, bo życie z pasją jest dużo łatwiejsze, przyjemniejsze, mądrzejsze i bardziej wartościowe w perspektywie długoterminowej.

Jeśli masz jakieś pytania, napisz w komentarzu lub mailowo, chętnie odpowiem. Sama z powodzeniem przeszłam przez poszukiwanie pasji, więc znam się na tym 🙂

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *