Jak dzielenie się buduje związek

want some?

Czy wiesz, że to na ile partnerzy dzielą się sie sobą, ile rzeczy robia razem świadcze o kondycji związku.

Można dzielić się wieloma elementami naszego życia: intymnością, kontaktem fizycnzym, emocjami, poczuciem jedności i współużytkowania, wiedzą, myślami, ideami, przekonaniami, radościami i smutkami. Żeby związek był pełny, podział powinien dotyczyć wszystkich aspeków życia z obu stron.

Aby bliskość fizyczna była prawdziwa, konieczne są emocje, zaufanie i poczucie bezpieczństwa. Uczymy się ufać sobie poprzez obcowanie ze sobą w różnych sytuacjach.

Żeby nasze relacje się rozwijały, musimy dzielić nasze myśi, uczucia, ból, pragnienia, marzenia, lęki i nadzieje. Odbywa się to poprzez aktywne uczestnictwo w codziennym życiu, pracach domowych, zarządzaniu budżetem czy wychowywaniu dzieci.

Wspólnie z partnerem budujemy nasz związek, nasze relacje, a im więcej czasu spędzamy razem, im więcej rzeczy robimy wspólnie tym lepiej się poznajemy i tym głębsza tworzy się więź. Dlatego w związkach, w których żar dogasa, takie ważne jest znalezienie czegoś nowego, co można robić wspólnie. Nie musi to być coś wielkiego, wystarczy np. tradycja wspólnego spaceru, jeżdżenia na rowerze czy rolkach, wyjścia do teatru, czy restauracji lub robienia czegoś zabawnego albo szalonego. Dzielenie się cemenuje i ożywia związek, pod warunkiem, że obie strony się w to równo zaangażują.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *