Jak dotrzymać noworoczne postanowienia

Postanowienia noworoczne dla 95% osób są ważne jedynie w dniu ich składania,  już w pierwszym tygodniu przechodzą do lamusa lub na kolejny rok. Dzieje się tak dlatego, że większość ludzi lubi to co znane i niechętnie wychodzi ze swojej strefy komfortu. Tymczasem nie można oczekiwać, że efekt będzie inny, jeśli cały czas robisz to samo. Na dodatek możesz myśleć, że przeciesz próbujesz nowych rzeczy, a jednak motywacja do działania zanika. Wiesz każdemu zdarza się gorszy dzień i chwila zwątpienia, ważne jednak, abyś:

  • skutecznie każdego dnia podsycał swoją motywację i pragnienie zrealizowania postanowienia.
  • utrzymywał pozytywne nastawienie i wiarę w sukces
  • wysyłał pozytywne wibracje
  • był wdzięczny za to co masz
  • każdego dniaoczekiwał czegoś niezwykłe, ciekawego i ekscytującego
  • wytyczał małe, łatwe do zrealizowania kroki i je realizował

Słuchaj i wizualizuj swoje pragnienia przynajmniej raz dziennie oraz w każdej chwili spadku moywacji. Koncentruj się nie tylko na obrazach, ale także dźwiękach, smakach, dotyku, a co najważniejsze na emocjach, jakie będą Ci towarzyszyć, jak osiągniesz swój cel. Myśl o nim jak o właśnie realizowanym, czyli w czasie teraźniejszym. To właśnie pamiętanie tych emocji pozwala utrzymywać pozytywne nastawiene i motywację oraz wysyłać dobre wibracje. Ponadto zawsze przed oczami powinieneś mieć swój cel, aby Twoja podświadomość wiedziała, co dla Ciebie jest ważne i na co ma zwrócić Twoją uwagę.

Wybierz też odpowiednie afirmacje i słuchaj ich przed zaśnięciem i po przebudzeniu.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *