Inspirujące opowiadanie – od zająca ;)

pozytywne myślenie

Opowiadanie jest o 92-letniej kobiecie, która każdego ranka o ósmej była gotowa, elegancko ubrana z nienagannym makijażem pomimo faktu, że była niedowidząca. Ze względu na śmierć swojego męża, właśnie przenosiła się do domu opieki społecznej.

Przez kilka godzin cierpliwie czekała w holu domu opieki, a gdy zatrudniona tam osoba powiedziała, że jej pokój jest gotowy, uśmiechnęła się rozbrajająco i z entuzjazmem ruszyła z opiekunem do windy. Po drodze opiekun opowiedział jej o pokoju i pokazał szczeniaka, którym starsza pani miała zacząć się opiekować. Z ogromnym entuzjazmem przywitała się z psiakiem i z miłością powiedziała do niego, że teraz razem będą mieszkać w cudownym pokoju. Opiekun się zdziwił i powiedział: „Przecież pani nie widziała jeszcze tego pokoju.” Na co staruszka żwawo odpowiedziała: ” To nie ma żadnego znaczenia. Szczęście to coś, o czym decyduje się wcześniej. To czy pokój będzie mi się podabał, czy nie, nie zależy od jego umeblowania i rozmieszczenia, ale od tego jak zorganizowałam go sobie w głowie. Ja postanowiłam, że już go pokochałam. To świadoma decyzja. Każdego dnia mam wybór. Mogę spędzić dzień w łóżku, opowiadając o swoich schorzeniach, które z biegiem lat powstały, albo mogę wstać z łóżka i być wdzięczna, że mam kolejny cudowny dzień do przeżycia. Każdy dzień jest darem, więc tak długo jak żyję, skupiam się na wszystkich szczęśliwych chwilach z całego mojego życia, które zachowałam w mojej pamięci specjalnie na tę okazję.”

Urocza staruszka od razu zdobyła sympatię opiekuna, a jej słowa zapadły mu w pamięci na zawsze.

Inspiracja z opowiadania znalezionego na http://www.friendsacrossamerica.com

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

One thought on “Inspirujące opowiadanie – od zająca ;)

  1. Malina napisał(a):

    Mądrość starszych ludzi zawsze mnie zadziwiała. Zawsze wysoko cenię ich rady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *