Inspiracja – cytat5 – bój się i rób

sukces irozwój osobisty

Jedną z najskuteczniejszych metod radzenia sobie ze swoim strachem jest uświadomienie sobie go i zmierzenie się z nim.

Jeśli boisz się przemówień publicznych, powinieneś możliwie często przemawiać. Jeśli boisz się jechać przez most, wybieraj taką drogę jak tylko masz taką okazję. Obawiasz się rozmawiać z nieznajomymi,zaczepiaj ludzi i zagajaj. To jest najskuteczniejsza i najszybsza metoda pozbycia się strachu. Dodatkowo robiąc w ten sposób, za każdym razem poszerzasz swoją strefę komfortu, co przyczynia się do zwiększania pewności siebie i zmniejszania sytuacji, których się obawiasz.

Często jest tak, że nie robimy czegoś, ponieważ nie mamy 100% pewności, że próba zakończy się sukcesem. Ten brak pewności staje się wymówką, żeby nie próbować. Obawa zawsze jest jak robisz coś niestandardowego dla Ciebie. Jednak, jeżeli nie spróbujesz, nigdy się nie dowiesz, czy się uda.

Zwykle te wewnętrzne obawy są zupełnie bezpodstawne i wystarczy sobie to uświadomić, by mieć problem strachu z głowy.
Mój syn przez długi czas bał się ciemnego pokoju, bo sobie wyobrażał, że ktoś lub coś może być. Gdy jednak pewnego dnia stwierdził, że no trudno jeśli tam ktoś / coś będzie, to powie mu dzień dobry. Jeśli się okaże, że ten ktoś / coś jest groźne, to albo ucieknie, albo potraktuje go chwytem karate lub po prostu to coś go zje. Zaakceptował najgorszy scenariusz, jaki przyszedł mu do głowy,wszedł do ciemnego pokoju – po strachu.

Też tak rób. Jeśli chcesz osiągnąć swój cel, musisz zaakceptować najgorszy scenariusz i stawić czoło strachowi. Najkrócej można to powiedzieć: Bój się i rób.

 

 

 

 

 

 

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *