Inspiracja – cytat3 – spełnianie marzeń

spełnianie marzeń, pasja

Jeśli masz swoje marzenia, coś, co cię ekscytuje, inspiruje, a może nawet utrzymuje się w nocy, mam kilka rad dla Ciebie:

  1. Uwierz, że to jest możliwe.

Jak myślisz o swoich marzeniach? Czy myślisz o nich:

  • Nie chce już dłużej nie mieć pieniędzy

czy

  • Chcę zarabiać 5000zł / m-c.

Zauważ,że pierwsze zdanie jest negatywne, a drugie pozytywne. Jeśli o swoich marzeniach myślisz w sposób negatywny,to nie jest właściwa droga. Ponieważ jeśli myślisz, czego nie chcesz, dostajesz więcej tego, czego nie chcesz. Inaczej mówiąc, aby marzenie miało szansę spełnienia, powinieneś zamienić je na coś czego chcesz i uwierzyć, że jest to możliwe.

To prawda, że niektórzy ludzie mają więcej zalet niż inni,jednak nie możesz tego w obiektywny sposób ocenić, ile ktoś włożył w to pracy, aby mieć to, co ma. Generalnie chodzi o to, że każdy człowiek ma wszystkie potrzebne zasoby, aby osiągnąć sukces i spełniać marzenia i przejść z punktu A do punktu B. Zawiedzie Cię tam Twoja pasja.

Z reguły jest tak, że rzeczy, o których marzymy, są możliwe do osiągnięcia, przy odpowiednim zaangażowaniu i nakładzie pracy. Dlatego, jeżeli zaczniesz działać w stronę swoich marzeń oraz dokonując wyborów ciągle o nich pamiętać i w sposób elastyczny podchodzić do sposobu realizacji, przy wytrwałości możesz spełnić swoje marzenia.

Nie musisz wierzyć, że będzie łatwo i szybko,wystarczy, że będziesz wierzyć w możliwość spełnienia marzenia.

  1. Małe kroki w stronę marzeń

Praca nad swoimi marzeniami polega na tym, żeby każdego dnia zrobić coś, co Cię przybliży do celu. Staraj się przebywać w otoczeniu ludzi,którzy Cię wspierają i mogą pomóc w spełnianiu marzeń. Są to ludzie,którzy podobnie myślą do Ciebie, także dążą do swoich celów lub już je osiągnęli.

Podziel się z nimi swoimi planami i entuzjazmem, a oni będą Cię podtrzymywać i wspierać.

Niestety jest też wiele osób,które nie dbają o swój rozwój osobisty. Takie osoby,będą złośliwe i zniechęcające. Nie daj się im, a najlepiej zakończ znajomość z nimi.

Pamiętaj, aby przebywać w otoczeniu,które Cię inspiruje,a nie ściąga w dół.

  1. Dokonuj wyborów w stronę marzeń

Wiele naszych doświadczeń wynika z naszych wyborów. Są niektóre rzeczy, których nie możemy kontrolować, jednak na wiele taki wpływ mamy.

Na przykład,jeśli pochodzisz z rodziny,gdzie rodzice pracują na etacie, to Twoim naturalnym wyborem jest także praca na etacie. Nie ma nic w tym złego, ale chodzi o to, że masz wybór i w każdej chwili, możesz go zmienić, jeśli tylko podejmiesz taką decyzję.

Twój wybór odnośnie realizacji marzenia powinien opierać się na ustaleniu priorytetów. Jest to ważne, ponieważ możesz mieć wiele marzeń, ale musisz ustalić kolejność w jakiej będziesz je realizować, ponieważ w przeciwnym wypadku będziesz rozproszony na ciągnięciu wielu srok za ogon. Realizacja marzenia, wymaga koncentracji.

  1. Bądź elastyczny w realizacji marzenia

Faktycznie może być kuszące zaplanowanie jak dokładnie Twoje marzenie ma zostać zrealizowane, to jednak takie podejście, może ograniczać dostrzeganie różnych możliwości. Gdy podejdziesz do swoich marzeń w elastyczny sposób, będzie Ci łatwiej żyć szczęśliwie i dumnie.

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, o której warto pamiętać, a mianowicie,że marzenia mogą się zmieniać w ciągu życia. Dlatego tak ważne jest ustalanie priorytetów w swoich działaniach, aby zawsze mieć pewność, że pracujesz nad właściwą rzeczą, czyli tą, która w danej chwili jest dla Ciebie najważniejsza.

Pamiętaj, aby realizować swoje marzenia, a nie marzenia innych,kosztem swoich.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *