inspiracja – cytat2 -pozytywne nastawienie

pozytywne myślenie

Pozytywne nastawienie pomaga łatwiej radzić sobie z codziennymi sprawami, daje powiew optymizmu. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnych zmartwień i bezasadnych obaw. Wprowadzenie takiego nastawienia do swojego życia sprawia,że żyjesz szczęśliwiej, jaśniej i skuteczniej.

Z pozytywnym nastawieniem można zobaczyć jasną stronę problemu, zwiększa kreatywność i pewność siebie. Taki stan umysłu warto utrzymywać i rozwijać przy każdej możliwej okazji, do momentu,aż stanie się to Twoim naturalnym podejściem.

W jaki sposób przejawia się pozytywne nastawienie:

Co powoduje pozytywne nastawienie:

 • spodziewanie się sukcesu, nie porażki

 • zwiększenie kreatywności

 • wytrwałość w dążeniu do celu

 • postrzeganie porażek i niepowodzeń jako wyzwań

 • poczucie swojej wartości

 • wiara w swoje możliwości

 • poszukiwanie rozwiązań, zamiast koncentrowania się nad problemami

 • dostrzeganie szans i możliwości

Pozytywna postawa prowadzi do szczęścia i sukcesu i może zmienić całe Twoje życie. Jeśli patrzysz na jasną stronę,całe życie wypełnia się światłem,które emanuje nie Tylko na Ciebie, ale także na Twoje otoczenie. Gdy Twoja postawa jest silna i nieugięta, wtedy staje się zaraźliwa.

W czym pomaga pozytywne nastawienie:

 • w osiąganiu celów

 • w osiąganiu sukcesów

 • w poczuciu szczęścia

 • w wytwarzaniu energii

 • w myśleniu z nadzieją na lepszą przyszłość

 • w inspirowaniu siebie i innych

 • w napotykaniu mniejszej liczby trudności i przeszkód

 • w zwiększonym szacunku do siebie i innych

Jeśli rozpoznałeś u siebie brak optymistycznego nastawienia, to właśnie teraz nadszedł czas na zmianę. Nadszedł czas, aby pozbyć się negatywnych myśli i zachowań oraz zacząć prowadzić szczęśliwsze i bardziej udane życie.

Dlaczego nie zacząć od dziś? Jeśli już próbowałeś, ale bez powodzenia, to znaczy, że próbowałeś za mało. Musisz tak długo próbować,aż stanie się to Twoim nawykiem. Wtedy zaczną dziać się cuda.:)

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

6 thoughts on “inspiracja – cytat2 -pozytywne nastawienie

 1. Werka napisał(a):

  Jestem pesymistką, jednak mimo wszystko artykuł mi się podoba. Praca nad pozytywnym nastawieniem i motywacją jest trudniejsza i bardziej pracochłonna dla pesymistów, jednak nie jest niemożliwa.

  1. Ludmiła Malicka napisał(a):

   Jeśli całe życie patrzyłaś na wszystko z pesymizmem,faktycznie na początku może być Ci trochę trudniej przełączyć się. Jednak sądzę, że warto poświęcić trochę energii,żeby świadomie zarządzać swoimi myślami,zwłaszcza,że dzięki temu będziesz radośniej żyć i dostrzeżesz więcej możliwości. Zacznij na początek od uświadamiania sobie przynajmniej trzech pozytywnych rzeczy dziennie. Zrób to 🙂 Zadaj sobie teraz pytanie: Za co mogę być wdzięczna dzisiaj? Pewnie coś przyjdzie Ci do głowy i właśnie to zapisz na kartce do słoika. Daj znać jak Ci poszło:)

 2. Piotr napisał(a):

  Jak ktoś jest pesymistą to ten artykuł nie jest przekonujący. Raczej tylko utwierdza optymistów.

  1. Ludmiła Malicka napisał(a):

   To czy ktoś jest optymistą, czy pesymistą, to jest każdego wybór. Artykuł pokazuje korzyści,jakie płyną z pozytywnego nastawienia. Jeżeli pod jego wpływem, ktoś zdecyduje, że chce zmienić nastawienie, to jest jego wygrana. Jeżeli jednak ktoś uważa, że pesymistą się jest, albo nie i nie można tego zmienić poprzez świadome działania,to trudno jego wybór. Nie można komuś pomóc na siłę, trzeba chcieć przynajmniej spróbować.
   Pesymizm, czy optymizm to sposób podejścia do świata. Skoro jest to podejście do życia ,to związane jest z myślami, którymi, my jako ludzie możemy panować.

 3. optymistka napisał(a):

  Zgadzam się, pozytywne nastawienie receptą na sukces! Bardzo motywujący artykuł dla wszystkich pesymistów. Trzeba być zawsze pozytywnej myśli.

  1. Ludmiła Malicka napisał(a):

   O czym myślisz, to masz, więc lepiej myśleć oczymś dobrym 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *