Czy Twoje postanowienia noworoczne jeszcze są w mocy?

cel

Nowy Rok sie rozpoczął, a ponieważ minęł juz prawie miesiąc, o warto zweryfikować, czy Twoje postanowienia noworoczne jeszcze działają. Pewnie już nie raz tak miałeś, że w sylwestra o 24.00 postanawiałeś sobie, że coś zrobisz, albo nie zrobisz. Byłeś o tym bardzo przekonany, że tym razem Ci się uda. mijał miesiąc i okazywało się, że coś Ci wypadło, że zaczniesz od jutra, albo od następnego poniedziałku i tak mijał kojejny rok.

Wiem dlaczego tak się działo i chcę Ci teraz to przekazać. Powodów może być kilka:

1. Postanowienie było mało ekscytujące dla Ciebie, czyli nie przedstawiłeś sobie wystarczająco dobrych i motywujących powodów dlaczego masz coś zrobić lub nie zrobić.

2. Postanowienie było ekscytujące, ale nie przemyślałeś planu działania i jak pojawiły się inne prostsze, rutynowe czynności, Twoje postanowienie wymagało więcej wysiłku niż to co znałeś i dlatego odsunąłeś je do realizacji na potem.

3. Przemyślałeś, ale nie zapisałeś celu i planu działania.

4. Nie działałeś.

Podstawą realizacji postanowienia jest wytyczenie celu, zapisanie go zgodnie z zasadami, podzielenie go na mniejsze części i wytrwałe DZIAŁANIE.

Jeśli jedynie sobie pomyślisz, że np. schudniesz, rzucisz palenie, założysz firmę… cokolwiek, na tym realizacja postanowienia się zakończy jak co roku.

Jeśli jednak podejdziesz do postanowień noworocznych zgodnie z zasadą:

CEL – PLAN – DZIAŁANIE,

wtedy zadziałają, a Ty zbliżając się do swojego celu, będziesz czuł siłę, moc i zadowolenie.

Możesz napisać coś w komentarzu, jak Ci idzie.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *