Czy krytykować innych?

krytyka w komunikacji

Jak często zdarza Ci się patrzeć na innych i mówić coś w rodzaju: „Ale on jest leniwy”, albo „Ten to dopiero jest dziwny, że nie odbiera ode mnie telefonu jak dzwonię” lub coś w tym stylu? Krytykowanie innych przychodzi nam w taki łatwy sposób! Ciągle oceniamy innych ludzi, co robią, jak wyglądają, jak się zachowują. Ale czy zdajesz sobie sprawę, że dokładnie w czasie, kiedy Ty krytykujesz innych, ktoś może krytykować Ciebie, Twoje zwyczaje, wygląd, ignorancję w jakiejś dziedzinie.

Nikt nie jest doskonały, ani ja, ani Ty, ani przypadkowy człowiek na ulicy. Wszyscy mamy wady, słabości i niedociągnięcia, które można ulepszyć.

Posiadanie pewnych niedoskonałości  jest całkiem normalne w życiu, ponieważ pozwala to odnosić się do innych ludzi i dostosować się do zmieniającego się świata.

Życie polega na rozwoju i uczeniu się. Wskazując słabości innych ludzi i nie starając się poprawić własnych, nie posuwasz się do przodu, nie rozwijasz się. Dlaczego w takim razie marnujemy tyle czasu i energii jedynie po to, aby się wywyższyć, zatuszować własne słabości i nie posunąc sie ani o krok do przodu!?

Jeśli chodzi o krytykowanie ludzi, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zaprzesanie krytykowania. Przestań się tak bardzo martwić o cudze słabości i zacznij patrzeć na siebie. Zamiast tracić czas, patrząc na to, co inni ludzie powinni zrobić, skoncenruj się na tym, w jaki sposób poprawić wasne niedociągnięcia. Może nie chcesz się do tego przyznać, ale wszyscy mają negatywne cechy, nie ma czegoś takiego, jak istota doskonała. Szukanie sposobów poprawy siebie jest naprawdę jedynym sposobem, aby przejść do przodu i rozpocząć podróż do lepszego życia.

Wiem, wiem, wszyscy myślimy, że jesteśmy lepsi niż jest to w rzeczywistości, le na pewno znajdzie się coś do ulepszenia.

Podsumowując, nie spędzaj tyle czasu martwiąc się o problemy innych ludzi. Jeśli możesz pomóc im, super, ale nie ma sensu narzekać na kogoś. Lepiej zastanowić się, co można poprawić w swoim życiu.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *