Czego nie robią ludzie silni emocjonalnie

siła emocjonalna

Każdy ma swoją opowieść, którą pisze życie.  Nie ma na świecie dwóch takich samych opowieści.  Jeśli uważasz, że w Twoim życiu jest więcej smutnych rzeczy niż szczęśliwych, nadszedł czas, aby to zmienić, a najlepszym miejscem na zrobienie tego jest Twoja głowa.

Możesz tworzyć swoje życie. Twoja siła emocjonalna jest jak mięsień, im więcej ją ćwiczysz tym jest większa.

W tym artykule pokażę Ci jakich 16 rzeczy nie robią ludzie silni emocjonalnie, do których także i Ty możesz dołączyć, jeśli tylko będziesz chciał i w ten sposób zaczniesz tworzyć swoje życie. Czyli czego nie robią ludzie silni emocjonalnie:

 1. Nie walczą o uwagę – Siła emocjonalna, wiąże się z zaufaniem i pewnością siebie. Dlatego pewni siebie ludzie nie muszą być w centrum zainteresowania, aby czuć się dobrze.
 2. Nie pozwalają innym popsuć swojego samopoczucia – Dlatego unikają osób marudzących i wiecznie niezadowolonych, a otaczają się pozytywnymi i energetycznymi ludźmi.
 3. Nie przestają wierzyć w siebie – Osoby, które wierzą, że są w stanie czegoś dokonać, dokonują tego. W ten sposób powstają rzeczy, o kutych inni nawet nie pomyśleli (wynalazki, odkrycia, czy wielkie przedsięwzięcia). Takie osoby maja cztery cechy,  które decydują o sukcesie: ciekawość świata, zaufanie do swoich możliwości, odwaga i konsekwencja. Na pewno nie raz miałeś taką sytuację w życiu, że o czymś intensywnie myślałeś  i byłeś pewny, że coś się uda / nie uda i potem to się stawało. Jeśli uważasz, ze nigdy coś takiego Ci się nie przydarzyło, to pewnie nie zwracałeś na to uwagi. JA w swoim życiu mam wiele niesamowitych zdarzeń, które właściwie wydarzyły się jak w nie uwierzyłam i byłam pewna, że nastąpią. Nie chodzi tu o jakieś cuda, ale i tak uważam, że są niesamowite. Mogę ci podać kilka. Kiedyś na studiach miałam ciężką sesję i bardzo dużo zaliczeń. Na nauczenie się materiału z jednego przedmiotu miałam tylko jedno popołudnie. Oczywiście uczyłam się, ale i tak przerobiłam jedną czwartą materiału, więc raczej nie powinnam zdać tego egzaminu. Jednak nie wiem dlaczego, była po prostu pewna, że jakoś to będzie i dostałam pytanie z materiału, którego się nauczyłam i zdałam. Powiesz – szczęście, no może i tak. Innym razem, kiedy moja firma dopiero się rozwijała , pomyślała, że przydałby mi się jakiś zastrzyk finansowy. Wtedy po czterech latach zadzwoniła koleżanka i powiedziała, że pewna firma poszukuje takiej osoby jak ja. Szczęście? Takich sytuacji mam na swoim koncie naprawdę mnóstwo. Są to sytuacja, kiedy przydarza się coś w sumie normalnego, ale w czasie, kiedy raczej nie można się było ich spodziewać.
 4. Nie boją się kochać – Ludzie silni emocjonalnie doświadczyli zawodu miłosnego, ale nie zamknęli się w swojej skorupie, tylko otworzyli na miłość.
 5. Nie boją się spowolnienia – Czasami robią krok w tył lub zatrzymują się i zastanawiają, czy Idą w dobrą stronę. Dają sobie czas na relaks i refleksję.
 6. Nie chcą być ofiara okoliczności – Nie skupiają się na przeszłości i rozpamiętują co się wydarzyło, co ktoś powiedział, co ktoś pomyślał itp. To wszystko to są dla nich jedynie wymówki, żeby nie działać dalej. Wyciągają wnioski i idą dalej.
 7. Nie maja wątpliwości mówiąc „nie”- Są asertywni, jeśli coś nie jest w zgodzie z ich wartościami lub priorytetami, odmawiają, żeby nie marnować czasu.
 8. Nie wycofują się z wyzwań – Wyzwania i przeszkody to dla nich rozwój i droga do lepszego życia, a nie zniechęcające kłody pod nogi.
 9. Nie zapominają, że szczęście to decyzja – Emocjonalnie silni ludzie widzą, że to czy będą czuli się szczęśliwi, czy nie, to jest ich wybór. Rozumieją, czego potrzebują, by żyć szczęśliwie. Żyja prosto, co nie znaczy nudno, wydajnie i z pasją.
 10. Nie tracą czasu – Ponieważ wiedzą, co jest ważne, nie tracą czasu na robienie bezmyślnych bzdur. Żyją w teraźniejszości, korzystają z życia na co dzień, jakby każdy dzień był ich ostatnim.
 11. Nie boją się prosić o pomoc- Nie można zrobić wszystkiego samemu, dlatego emocjonalnie silni ludzie potrafią schować swoją dumę i poprosić o pomoc. Z drugiej strony ludzie chętnie pomagają, jak się ich o to  poprosi. Każdy z wielkich umysłów od Einsteina do Edisona, miał pomocników po drodze.
 12. Nie szukają wymówek – Silni emocjonalnie ludzie nie szukają wymówek, żeby czegoś nie robić, szukają rozwiązań, żeby coś zmienić i działają. Małe zwycięstwa prowadzą do ogromnych zmian.
 13. Nie mają nic przeciwko pracowaniu ciężej niż inni – Często pracują lub działają, wtedy, kiedy inny śpią lub oglądają telewizję.
 14.  Nie przejmują się rzeczami, na które nie mają wpływu – Jeśli cos jest stresującego, biorą głęboki wdech i patrzą na sprawę z innej perspektywy, czy faktycznie warto się tym przejmować, jeśli nie – odpuszczają.
 15. Nie godzą się na przeciętność -Starają się i myślą nieprzeciętnie, maja wielkie cele, które osiągają.
 16. Nigdy się nie poddają – Silni emocjonalnie ludzie nigdy się nie poddają, uczą się na swoich błędach, wyciągają wnioski i ciągle ulepszają to co robią.

A czy Ty  należysz do ludzi silnych emocjonalnie i śmiało dążysz do swoich celów, czy jeszcze trochę musisz nad tym popracować?

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *