Co zrobić, by żyć szczęśliwiej

Wszyscy możemy żyć pełnią życia, być szczęśliwym, spełnionym i zostawić coś wielkiego po sobie. Możesz w to wątpić i myśleć, że jest to zarezerwowane tylko dla wybrańców, ale mam nadzieję, że zmienisz zdanie po tym artykule.

Także i Ty możesz prowadzić idealny dla Ciebie tryb życia, spełniać swoje marzenia i robić niezwykłe rzeczy. To wymaga czasu, energii i odwagi, ale nie jesteś sam. Każdy ma jakieś marzenia i cele, jednak nie każdy o nie walczy, bo tak jest łatwiej. Jednak wysiłek się opłaci, a zacząć możesz od poniższych zmian, które pomogą Ci nakierować życie na właściwe tory.

1. Znajdź swoją pasję

Jedną z najwspanialszych rzeczy jest obserwowanie pasjonatów. Osoba, która działa z pasją emanuje zadowoleniem, determinacją i taką ogólną radością i spokojem w oczach. Ludzie, którzy znaleźli swoją pasję są spełnieni, czerpią inspirację z otoczenia i żyją szczęśliwiej. Dlatego warto szukać, próbować nowych rzeczy, kierować swoją uwagę na to co Cię przyciąga, co lubisz robić. Znajdźswojąpasję isposób wjakimożesz z niej żyć, a nigdy już niebędziesz musiał pracować, w takim popularnym znaczeniu, bo zawsze będziesz się zajmował tym, co kochasz. Twoją pasją jest to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy, że zapominasz o upływającym czasie i zmęczeniu. Aby ją znaleźć, podążaj za głosem serca i słuchaj swojej intuicji.

2. Działaj celowo

Nie ma sensu robić rzeczy bez celu, po to aby je jedynie robić. Dlatego zastanów się jakie jest Twoje Po Co? Gdy będziesz wiedział dlaczego coś robisz i dokąd zmierzasz, rób to najlepiej jak umiesz w danej chwili. Zauważ w danej chwili, czyli nie chodzi o to, żeby być perfekcjonistą i poprawiać to samo setki razy, tylko w każdym momencie życia robić to co masz do zrobienia najlepiej jak umiesz. To, w jaki sposób robisz cokolwiek, znaczy jak robisz wszystko!

3. Dbaj o formę

Możesz spędzać wieki na kolejnych dietach, na ćwiczeniach iczytaiu o zdrowym stylu życia. Jednak póki nie zmienisz swoich nawyków, wszystkie te wysiłki będą krótkotrwałe. Tak jest, widzę to po sobie.

4. Dawaj

Dawaj zawsze, w dobrych i złych czasach, kiedy masz dużo i gdy nie masz nic. Dziel się, pomagaj, to daje duże zadowolenie, a na dodatek to co dajesz wraca do Ciebie podwojone. Zostań niezwykłą osobą, którą ludzie będą kochać i szanować. Dawanie inspiruje. Zawsze możesz coś dać. Nie muszą to być pieniądze, może być czas, uśmiech, życzliwość, wsparcie, wysłuchanie. Robiąc dobre uczynki nie oczekuj niczego w zamian, ciesz się, że komuśpomogłęś i z tego czerp siłę.

5. Wychodź ze swojej strefy komfortu

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do robienia tego samego każdego dnia. Jeśli postępujesz tak całe życie, wtedy nie pojawia się nic ekscytująego. Ruć sobie wyzwanie.Każdego dnia zrób coś nowego, coś czego się boisz, ale masz ochotę to zrobić. W ten sposób poszerzasz granic swojejstrefy konfortu, nabierasz wiary w siebie i swoje możliwości, zmieniasz punkt widzenia. Będziesz też ciekawą osobą lubiącą przygody, dla której nic nie jest problem.

6. Szukaj łatwiejszych rozwiązań

Wszystko można zobić łatwiej, prościej i szybciej, to kwestia kreatywności. Szukaj takich rozwiązań, patrz z różnego punktu widzenia.

7. Ciesz się życiem

Żyjąc tu i teraz, czujesz wdzięczność za to, co masz. Jesteś nastawiony na korzystanie z życia i cieszenie się chwilą. Dlatego warto robić,co się lubi, czerpać z tego siłę i zadowolenie. To pozwoli Ci na prowadzenia szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.

8. Czerp siłę z energii wrzechświata

W momencie, kiedy koncentrujesz się na czymś bardzomocno,wtedy cały wrzechświat robi wszystko, aby dać to czego pragniesz na tym samym poziomie energii. Inaczej mówiąc, jeśli myślisz pozytywnie, dostajesz pozytwne rzeczy, gdy Twoje myśli i wewnętrzne przekonania są negatywne, dostajesz złe rzeczy. Nie lekceważ prawa przyciągania, to ogromna siła. Dlatego kontroluj swoje myśli. Odpuść obawy, wątpliwości, negatywne myśli i zmartwienia i skup się na dobrych rzeczach, które prowadzą Cię do celu.

Zastanów się nad tymi rzeczami, które właśnie Ci przedstawiłam i zadaj sobie pytanie, czy jesteś gotowy na zmianę i niezwykłe życie. Możesz żyć szczęsliwie lub nieszczęśliwie, to Twój wybór. Dokonaj właściwego.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *