Co z tym zaufaniem

Oscar
W relacjach liczy się uczciwość!  Bądź szczery i uczciwy ze swoim partnerem, pracownikami i klientami. Zawsze miej na uwadze uczucia innych, szanuj ich i bądź uczciwy.

Szczerość jest podstawą zaufania. Zaufanie wzmacnia i cementuje relacje. Nawet drobna nieuczciwość, zapada głęboko w pamięć i może zniszczyć każdą relację.

Frank Cane powiedział: „Możesz się zawieść,  jeśli ufasz zbyt mocno, ale będziesz żyć w męczarniach, jeśli nie ufasz wystarczająco”.

Jeśli chcesz pogłębić zaufanie między Tobą a partnerem, wprowadź w życie następujące porady :

1. Bądź dyskretna

To co Twój partner powiedział Ci w zaufaniu zachowaj dla siebie. Zdradzenie tajemnicy niszczy zaufanie.

2. Komunikacja twarzą w twarz

Do zbudowania relacji i zaufania nie wystarczy jedynie komunikacja emailowa lub przez sms. Konieczna jest rozmowa w cztery oczy. To pozwoli także zbudować większe poczucie bezpieczeństwa i ułatwi otworzenie się.

3. Pomagaj partnerowi

Im więcej zrobisz dla niego, tym bardziej przekonasz go, że może na Ciebie liczyć. Jeśli będzie czul, że go wspierasz, chętniej wyjawi Ci jakieś wrażliwe sprawy.

4. Dotrzymuj słowa

Dotrzymuj słowa nawet w drobnych sytuacjach typu zadzwonienie, czy załatwienie czegoś. To pomoże zbudować silny fundament zaufania.

5. Przepraszaj

Jeśli zdarzy Ci się zawieść partnera lub pomylić się nie zwlekaj ze szczerymi przeprosinami. Pokaże to, że bierzesz odpowiedzialność za swoje czyny i uspokoi partnera, że rozumiesz jakie to ma dla niego znaczenie.

6. Dowiedz się więcej o partnerze

Pozwól partnerowi opowiedzieć jego historię i słuchaj z uwaga i zainteresowaniem. Dziel się swoimi historiami i informacjami i razem dyskutujcie na różne tematy.

7. Spędzaj wspólnie czas

Spędzajcie razem czas wspólnie. Róbcie ciekawe, nowe rzeczy, które będą atrakcyjne dla Was obojga. Jeśli bardzo się różnicie i każdy z Was lubi co innego, idź na kompromis i raz zróbcie coś miłego dla jednego, a raz dla drugiego. Doświadczanie nowych rzeczy pozwala Wam poznać się w rożnych sytuacjach, co buduje zaufanie.

8. Przebaczaj

Jeśli się pokłócicie postarajcie potem na spokojnie wyjaśnić sobie, dlaczego w taki, a nie inny sposób postąpiliście. Nie oceniaj i wierz w dobrą intencję. Każdy jest inny i to co odbierasz negatywnie, może mieć pozytywne podłoże u partnera, lub może wynikać z jego niewiedzy, że może Cię to wkurzać.

9. Nie kłam

Nigdy nie kłam, to burzy zaufanie, srawia bol drugiej osobie.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *