Aby spokój ducha był

spokój wewnętrzny

Abyś mógł być szczęśliwy potrzebujesz wewnętrznej równowagi i spokoju ducha. Jest to tak ważne dlatego, ponieważ nawet jeżeli miałbyś wszystkie dobra materialne, a coś będzie Ci spędzać sen z powiek,wtedy nici ze szczęścia. Z drugiej strony,możesz wcale nie być bogaty,ale żyć w harmonii ze swoim wnętrzem i wieźć radosne życie.

Dlatego postanowiłam zebrać trzy warunki, które sprawiają,że masz spokój ducha.

1. Bądź w zgodzie ze sobą samym

To jest najważniejsza sprawa. Przestań się obawiać jakiś złych rzeczy,które miały miejsce w przeszłości. Każdy popełnia błędy, więc możesz sobie wybaczyć i po prostu iść dalej.

Zaakceptuj siebie, takim jakim jesteś, polub się. Zasługujesz na to.

2.Bądź w zgodzie z innymi

Po tym jak już będziesz w zgodzie z samym sobą, postaraj się być w zgodzie z innymi. Do tego konieczne będzie wybaczanie. To może wydawać Ci się trudne na początku, ale pamiętaj nikt nie jest doskonały i każdy popełnia błędy. Ponieważ sam potrzebujesz wybaczenia swoich błędów, to dlaczego tego nie dać innym. Zwłaszcza, że ludzie z reguły nie są źli, tylko nie znamy ich prawdziwej intencji działania. Gdy zaczniesz wybaczać ludziom, poczujesz ogromną ulgę. Jeśli masz problem z wybaczeniem komuś, po prostu puść to.

3. Doceniaj to co masz

Nie możesz mieć wewnętrznego spokoju,kiedy ciągle narzekasz na coś. Staraj się więc, doceniać, to co masz. Uświadamiaj sobie wszystko to, co dobrego Cię spotyka, co posiadasz i bądź za to wdzięczny. Uczucie wdzięczności, to niedoceniany dar. Sam sprawdź, jak się poczujesz, kiedy uświadomisz sobie coś pozytywnego, co Ci się przydarzyło dzisiaj. Postaraj się zawsze przed spaniem znaleźć trzy rzeczy, za które mógłbyś być wdzięczny, a zobaczysz jakie fajne uczucie Cię ogarnie, jak sobie to uświadomisz.

Ja na przykład oglądałam dzisiaj Galileo (program o różnych ciekawostkach). Tym razem było o Catadores. To są ludzie, którzy żyją z przeszukiwania wysypiska śmieci w Brazylii. Jak to oglądałam, to mimo, że ci ludzie robili wrażenie zadowolonych, to ja sobie uświadomiłam, jak mam dobrze. Poczułam to bardzo, bardzo silnie i dlatego, właśnie za to dzisiaj dziękuję.

Jest jeszcze jedna rzecz, która wpływa na Twój spokój ducha, a dotyczy tego, jakie pytania sobie zadajesz każdego dnia w nieświadomy sposób. Od tego zależy,czy zmierzasz do sukcesu, czy do katastrofy.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

2 thoughts on “Aby spokój ducha był

  1. BKD Home napisał(a):

    Jak mawia powiedzenie: „Tylko spokój może nas uratować”

    1. Ludmiła Malicka napisał(a):

      i radość z drobiazgów:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *