7 sposobów, kórych nie znasz, by stać się bogatym,

zarabianie pieniędzy

Oto kilka pomysłów, których prawdopodobnie jeszcze nie próbowałeś, aby stać się bogatym

1. Daj komuś pieniądze

Dawanie pieniędzy pokazuje, że wierzysz w dobro pieniędzy. To nie to samo, co zapłacić rachunki lub kupić sobie samochód. Poprzez danie komuś pieniędzy, wpływasz na jego życie, co daje Ci prawo do proszenia o więcej także dla siebie.

  1. Doceń to, co już maszTak, tak, wdzięczność to ważne uczucie,które pozwala utrzymywać Twoją koncentrację, na tym co masz, a nie na tym co się nie udało. Czy wiesz, że Oprah Winfrey prowadzi codzienną listę wdzięczności?
  2. Planuj i miej wizjęTo co potrafisz sobie wyobrazić, możesz zrealizować. Strategia Walta Disney’a polegała na tym, że najpierw uruchamiał swoją wyobraźnię, rozbudzał ją by stworzyć fantastyczne i wyolbrzymione wizje swoich celów. Wyobrażał sobie np. wspaniały DisneyLand w wymarzonej lokalizacji, mnówstwo dzieciaków i ich rodziców odwiedzających codziennie kolorowy świat bajkowych cudów. Następnie przechodził do planowania i rozpoznawania możliwości.
  3. Baw się mentalnymi pieniędzmiByć może podchodzisz do pieniądza zbyt poważnie. Zarabiasz pieniądze, po czym cierpisz, gdy musisz je wydać i ciągle Ci brakuje pieniędzy. Nic dziwnego, że pieniądz się Ciebie nie trzyma. Jak mawia Joe Vitale, musisz wejść w przepływ pieniędzy i pozwolić im być w swobodnym ruchu. Zarządzaj swoimi finansami, tak,aby mogły przepłływać.
    Weź 100zł do portfela i po prostu je tam trzymaj. Nie wolno Ci ich wydawać, tylko mieć przy sobie. Poczucie, że masz tę kasę i nie musisz jej wydać,wysyła do mózgu sygnał bezpieczeństwa. Następnie pójdź o krok dalej. Każdego dnia wyobrażaj sobie, że wydajesz 1000zł, następnego 2000zł i tak dalej. Podczas tego ćwiczenia jedynie mentalnie wydajesz te pieniądze w taki sposób jakbyś kupował bułki. Nie wolno Ci analizować skąd wziąć pieniądze, albo myśleć, że w ogóle ich nie masz. Po prostu sobie wyobrażasz, jak wydajesz kasę. Zdziwisz się jak trudno jest wydawać mentalnie pieniądze i nie myśleć o bieżących płatnościach, czy obecnym stanie konta. Trenuj jednak.
  4. Zdobywaj wiedzę i rozwijaj sięCzytaj biografie ludzi sukcesu, rozmawiaj z biznesmenami, rozwijaj się duchowo i ucz się jak inni pomnażają swoje pieniądze. Większa wiedza daje większ pewność siebie, co jest konieczne, by skuteczniej działać.
  5. Dyskusja z sobą w przyszłościTo moje ulubione ćwiczenie. Wyobraź sobie siebie za pół roku, rok, pięć lat itd. Zapytaj siebie z przyszłości, jak rozwiązać bieżące problemy. Poproś przyszłego siebie o wsparcie. Za pierwszym razem możesz czuć się nieswojo, jednak co Ci szkodzi sprawdzić tę metodę. Wielu sportowców korzysta z tej techniki. Adam Małysz każdy oddany skok najpierw przerabiał mentalnie 1000 razy i wyobrażał sobie wszystkie jego szczegóły. Najpierw dopracowywał w wyobraźni,apotem dopiero trenował na żywo.
  6. Ustal codzienne rytuałyPielęgnuj codzienne praktyki i rytuały i rób je każdego dnia. One  pomagają w wyrobieniu nowych nawyków. Na początek spisz trzy rzeczy, które chcesz osiągnąć i trzy rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Rób to codziennie. Wkrótce pojawią się pomysły i możliwości. Wtedy konieczne jest podjęcie działań.

Zacznij już dziś stosować powyższe techniki „zaklinana pieniędzy” 😉 Jeśli podejmiesz odpowiednie działania, aby realizować cele i wykorzystywać pojawiające się możliwości, Twoje Życie zacznie się zmieniać

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *