5 sposobów co zrobić, gdy czujesz się zdołowany

motywacja

Czasami zdarza się tak, że masz gorszy dzień i czujesz się zdołowany. Oto 5 sposobów jak wrócić na właściwy tor i odzyskac motywację:

Sposób 1

Idź na długi spacer

Czasowa ucieczka od bólu zawsze jest dobrą strategią. Dlatego niezależnie co robisz, jaka jest pogoda znajdź sposób, aby pójść na spacer. Nawet jak pada deszcz! Będąc sam ze sobą i swoimi myślami, z dotlenionym mózgiem dzięki ruchowi i przebywaniu na powietrzu, masz czas i spokój, aby wszystko przemyśleć, ułożyć plan działania i nabrania dystansu.

Sposób 2

Posłuchaj pozytywnej muzyki

Pewnie masz takie utwory, które zawsze poprawiają Ci humor, motywują do działania. Może to być dynamiczna muzyka lub piosenki z energetycznymi słowami. To powinno przywrócić Ci chęć do działania i motywację.

Sposób 3

Przytul coś

Może to być partner lub jakiś zwierzak, ostatecznie nawet i pluszak wystarczy. Chodzi o bezwarunkowe, bezinteresowne przytulenie, uśmiech i pociechę. To zawsze pomaga. Czujesz wtedy, że masz opokę, co daje Ci siłę do działania.

Sposób 4

Pogadaj z przyjaciółmi

Przyjaciele są po to, aby Cię wspierać. Gdy masz spadek motywacji, porozmawiaj z kimś, kto będzie Cię podtrzymywać na duchu. Przyjaciele dobrze Cie znają, wiedzą czego pragniesz i dlatego potrafią odpowiednio zmotywować i poprawić nastrój. Dobrze też zainteresować się problemami przyjaciół i starać się im pomóc. Ponieważ zaangażowanie pokazuje, że jesteś potrzebny, co wyraźnie poprawia nastrój.

Sposób 5

Prowadź dziennik

Kiedy Ci smutno i źle, napisz co czujesz. Takie wylanie swoich żali na papier pozwala nabrac do nich dystansu. Możesz to połączyć ze spacerem. Najpierw pochodzić, dotlenić się, a potem spisać swoje przemyślenia. To powinno nakierować Cię ponownie na własciwe tory.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

One thought on “5 sposobów co zrobić, gdy czujesz się zdołowany

  1. Andrzej napisał(a):

    Można też poczytać dobrą książkę lub obejrzeć film. Mi to zawsze pomaga. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *