5 oznak, że nie robisz tego co kochasz

pasja

Zwykle jest tak, że gdy zaczynamy nasze dorosłe życie mamy wielkie plany i marzenia. W miarę dorastania i zbierania doświadczeń, część osób traci optymizm i wiarę w siebie. Marzenia zastępuje szara codzienność, „realność”. Ludzie są tak zajęci „codziennym życiem”, że zapominają o prawdziwym życiu.

Tak bywa w większości przypadków. Jednak warto pamiętać, że w każdej chwili można to zmienić. Wystarczy, ze uświadomisz sobie, że to co robisz lub masz w tej chwili, to nie jest dokładnie to, co byś chciał. Tak to Ty decydujesz o swoim życiu, jeśli postanowisz sobie, że chcesz coś zmienic w swoim zyciu i bedziesz do tego dążył, uda się>

Czasami najtrudniejsze jest uswiadomienie sobie, w którym punkcie jesteś i czego chcesz. Dlatego podaję Ci 5 oznak, że nie robisz tego co kochasz.

 1. Zmuszanie się do wstania z łóżka

Każdego ranka budzisz się i zmuszasz się, żeby wstać ze swojego ciepłego łóżka, kiedy za oknem zimno i ciemno. Myślisz, kurcze znowu poniedziałek, trzeba iść do tej pracy bezsensu. To znak, że brakuje Ci naturalnych emocji, które potrafią obudzić Cię bez budzika nawet w środku nocy i być gotowym do działania. Inaczej mówiąc, nie masz gorącego pragnienia, które pozwala rozpocząć dzień z ekscytacją, zamiast ze zniechęceniem.

Rozwiązanie

Znajdź coś, co odnowa rozpali Twój ogień i zapał. Może to być nowe zajęcie, nowa praca, nowe hobby, nowa pasja. To tak naprawdę nie ma znaczenia, co to będzie, ważne, aby dawało Ci ogromne szczęście i moc do działania, coś co mógłbyś robić z czystego serca.

 1. Myślisz o czymś innym niż robisz

Jesteś w pracy, męczysz się i co chwilę sprawdzasz ile czasu jeszcze do pójścia do domu. Zostały jeszcze trzy godziny. Obiecujesz sobie zająć się czymś konkretnym i nie patrzeć na zegarek przez przynajmniej godzinę. Nie możesz znaleźć niczego, co by Cie wciągnęło dostatecznie, więc sprawdzasz, czy godzina już minęła, przecież trwało to tak długo. Patrzysz godzina nie minęła, raptem 15 minut, czyli jeszcze 2 godziny i 45 minut. Masakra jakaś. Myśli uciekają i do głowy przychodzą Ci setki pomysłów, co lepszego mógłbyś robić w tym czasie. Zawsze wśród tych różnych myśli jedna powtarza się zawsze. Jest to rzecz, którą chciałbyś robić najchętniej cały czas.

Rozwiązanie

Pomyśl, co robić, abyś mógł tej jednej rzeczy robić więcej. Nie mówię, żebyś rzucił pracę i robił tylko to co lubisz najbardziej, ale staraj się albo zmienić pracę, w której mógłbyś robić to co lubisz najbardziej, albo znajdź inny sposób, aby to robić. Wiesz, każdy może , ale nie każdemu się chce znaleźć takie rozwiązanie, aby móc robić to co kochasz. A gdy już znajdziesz to rozwiązanie, będziesz czuć się bardzo, bardzo szczęśliwy.

 1. Żyjesz w sprzeczności ze swoimi naturalnymi potrzebami i pragnieniami

Tutaj może nie od razu domyśliłeś się o co mi chodzi. Najłatwiej będzie jak podam Ci kilka obrazowych przykładów. Jesteś zapalony weganinem, a pracujesz w sklepie mięsnym. Kochasz naturę, a przez 8 godzin siedzisz w zamkniętym pomieszczeniu bez okien. Lubisz przebywać z ludźmi, a pracujesz w samotności. Często ludzi nawet nie zdają sobie sprawy, co chcą zmienić, albo wiedzą, co, ale myślą, że tak musi być i nic nie robią. Odwlekają, szukają wymówek, maja sto pomysłów na minutę, ale żadnego nie realizują.

Rozwiązanie

Odkryj na nowo swoje pasje i znajdź sposób na wdrożenie ich w swoje życie. Zastanów się co dla Ciebie jest najważniejsze, co lubisz i czego chcesz. Pamiętaj, każdy moment jest dobry na zmianę i nigdy nie jest za późno.

 1. Inni ludzie podejmują ważne decyzje za Ciebie

Często rodzice w swojej trosce o dziecko, wybierają dla nich zawód, którego te dzieci w ogóle nie lubią. Albo swatanie. Mam kolegę, który jest sam i opowiadał mi kiedyś jak sąsiadka próbowała go zeswatać ze swoją córką, której on nie lubił. Takie sytuacje zdarzają się kiesy wujkowie dobra rada” wiedzą (pewnie ze szklanej kuli) co dla Ciebie jest najlepsze.

Nie można pozwolić ludziom na podejmowanie decyzji za Ciebie. Każdy ma inne preferencje, doświadczenia i pragnienia i trudno komuś doradzić w inny sposób jak zadając pytanie coachingowe w stylu: „A Ty co byś zrobił w takiej sytuacji”.

Rozwiązanie

Mimo, że może Ci się wydawać to dziwne, to wcale nie jest tak, ze większość ma rację. Oczywiście możesz posłuchać ich zdania, ale decyzje musisz podjąć sam. Zgodnie ze swoim sercem i intuicją. Nikt inny nie jest odpowiedzialny za twoje Zycie, tylko Ty sam. Więc innym łatwo jest doradzać co zrobić, bo oni nie ponoszą żadnych konsekwencji związanych z tym wyborem. Możesz żyć, żeby uszczęśliwiać innych kosztem siebie, a możesz być szczęśliwy i pomagać innym. Wybór należy do Ciebie, idź za głosem serca.

 1. Boisz się być inny

Wiele razy Twoja ścieżka „od serca” prowadzi mniej mało popularną drogą ku marzeniom. I to czasami może wydawać Ci się przerażające. Jednak gdy się zastanowisz, to właściwie czego się obawiasz? Co Cię obchodzą ludzie, którzy nie robią w swoim życiu nic, aby je zmienić. Oni widząc Twoje starania, mogą Cie zniechęcać, bo w ten sposób znajdują dla siebie wymówkę do nicnierobienia. Jak ludzie będą Cię osądzać, niech osądzają. Ty pójdziesz do przodu, a oni zostaną w tyle. Jak osiągniesz swój cel, będą ci zazdrościć, a Ty cały czas będziesz miał ciekawie.

Rozwiązanie

Czasami bycie innym, to sposób na wybicie się. Nie dokonasz wielkich rzeczy, jeśli będziesz robić jak wszyscy. Bądź sobą i rób swoje. Wytrwale dąż do tego czego pragniesz, a w końcu tam dotrzesz.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

2 thoughts on “5 oznak, że nie robisz tego co kochasz

 1. Dominik Brzus napisał(a):

  Witam.

  Interesujący artykuł.
  Wczesne wstawianie nie jest wcale takie złe jak się może wydawać. Polecam szczególnie wykonywać aktywność fizyczną rano na przebudzenie np. bieganie albo joga.

  Pozdrawiam

  1. Ludmiła napisał(a):

   To prawda, wczesne wstawanie i ćwiczenia fizyczne napędzają energię na cały dzień, jeśli się robi to co się lubi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *