3 rzeczy, na które szkoda czasu i energii

pozytywne myślenie
Szczęście i pozytywne myślenie jest bardziej powszechne wśród osób starszych. Ciekawe dlaczego, czyż potrzeba wielu lat doświadczeń, aby uświadomić sobie, że życie jest wspaniałe i zbyt krótkie, aby je marnowac na negatywne rzeczy???
Dlatego warto sobie uświadomić trzy rzeczy, które powinieneś zaprzestać robić, ponieważ szkoda na nie czasu i energii
1 . Użalanie się nad sobą
Bardzo często robisz to nieświadomie. Jednak zawsze keidy jeseś smuty lub obwiniasz się o coś, właśnie w atkich sytuacjach można powiedzieć, że użalasz się nad sobą. Czy dzieki temu Twoja sytuacja się zmienia lub poprawia? NIE!
Takie zachowanie może jedynie jeszcze zwiększyć negatywne myśli, które wtedy pielęgnujesz.Wysyłasz wtedy negatywną energię,a  wiadomo dostajesz, to co wysyłasz, tylko ze zdwojona siłą. Negatywne myśli nie wpłyną na zwiększenie Twojej motywacji do zmienienia czegoś, dlatego postaraj się znaleźć cos pozytywnego w danej sytuacji, wyciągnij wnioski i pomyśl co możesz zrobić,  żeby zmienić tę sytuację. Działanie pobudza kreatywność, a kreatywnośc pobudza szczęście.
2 . Tragizowanie
Czasami ludzie tragizują lub wymyślają sobie nieistniejące problemy, jedynie po to, aby mieć o czym rozmawiać lub na co narzekać. Wydaje im się wtedy, że ich życie wydaje się ciekawsze. Jeśli w swoim otoczeniu masz jedynie malkontentów, którzy ściągają Cię w dół, odbierają energię i chęć do działania, do życia pełną piersią, do spontaniczności, do próbowania nowych rzeczy, czas poszukać nowych przyjaciół.
Pracowałam kiedyś z taką dziewczyną, która dzień w dzień wyszukiwała sobie i całej swojej rodzinie różne choroby. Traciła na to naprawdę mnóstwo energii i była przy tym ogromnie kreatywna. Obmyślała całe niestworzone serie wypadków, które się jej przydarzały tylko po to, aby mieć o czym opowiadać w pracy. Wszystko to co jej się przydarzało (lub nie) w ciągu tygodnia, normalnie u innych nawet w całym życiu nie miało miejsca. Doprowadziła do tego, że nikt nie traktował jej poważnie, nikt nie wierzył w jej natłok zdarzeń, a ona sama była kłębkiem nerwów. Niestety póki takie osoby same nie zdecydują, że chcą się zmienić i zacząć myśleć pozytywnie, nie możesz im pomóc.
Ja unikam takich osób w swoim otoczeniu i stawiam na pozytywne, energetycznie osoby. Wolę obracać sie w towarzystwie osób cieszących się życiem i korzystających z jego dobrodziejstw. Tobie też sugeruję poszukać takich przyjaciół. W takim towarzystwie będziesz mieć siłę do działania, lepsze samopoczucie, wiecej energii i inspiracji.
3 . Martwienie się o coś, na co nie masz wpływu
Wiadomo nie od dziś, że wiadomości w telewizji i gazetach bazują na negatywnym przekazie, który dla większości wydaje się bardziej interesujący. Dlatego pełno tam przemocy, wypadków, nieuczciwych zagrywek, nieszczęść itp. Po co tego słuchać? Czy od tego coś się zmieni lub poprawi. Raczej nie. Takie negatywne informacje wywołują jedynie negatywne emocje takie jak: stres, martwienie się, strach lub złość. Po co Ci to? Niektórzy uważają, że inteligenty człowiek powinien wiedzieć co się dzieje naa świecie i w Polsce. Może tak jest, ale mi jakośc szkoda na to czasu i tak nie mam wpływu na większość rzeczy, które się dzieją w naszym państwie, czy na świecie. Dlatego nie oglądam wiadomości, nie czytam dzienników. Mam przez to więcej czasu i spokojniejszą głowę, a jeśli coś ważnego się wydarzy, to i tak to do mnie dojdzie wcześniej lub później. Ponadto jeśli nie mam na coś wpływu, to czy będę się martwić o to czy nie, to i tak się wydarzą. Wybieram więc, niemartwienie się i pielęgnowanie dobrej energii niż złej, która potem ma wpływ na całe moje życie.
U ciebie też tak jest, chociaż możesz twierdzić, że nie. Lepiej zastanowić się nad cudem życia, zachwycić się pięknym widokiem, słońcem, zapachem kwiatów, śmiechem dziecka, poczuć wdzięczność za coś co Cię pozytywnie zaskoczyło niż zajmować się czymś na co nie mamy wpływu.
Sam sprawdź, jak wzrośnie Twój poziom zadowolenia z życia jeśli zaprzetaniesz robić te trzy powyższe rzeczy.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *