10 powodów na bycie szczęśliwym

szczęście

Szczęście jest tematem wielu filmów,powieści,muzyki i utworów literackich. Występuje w hymnie niemieckim i angielskim, a także w Deklaracji Niepodległości. Często spotykamy chiński symbol szczęścia i życzymy go na weselach i urodzinach. Szczęście jest ważne. Dlatego powinno stać się Twoim codziennym zwyczajem. Oto 10 powodów, dlaczego.

 1. Życie jest krótkie,więc szkoda je marnować na rzeczy bez znaczenia.

Gdy zadręczasz się obawami, czas ucieka,Ty się martwisz i niczego pozytywnego to nie wnosi do Twojego życia.

 1. Jeśli nie zrobisz, będziesz żałować

Młodzi dorośli marzą o wielkiej przygodzie,ale nie mają środków, ludzie w średnim wieku,mają środki, ale nie mają czasu,emeryci mają czas,może mają środki, ale nie mają zdrowia. Dlatego nie ma sensu odkładać swoich marzeń, najlepszym czasem na ich realizację jest teraz. Na łożu śmierci będziesz bardziej żałował rzeczy, których nie zrobiłeś, niż te co zrobiłeś.

 1. Jesteś narażony na choroby 50% mniej niż na bycie zdrowym

Na Uniwersytecie w Londynie przeprowadzono badania na 3000 starszych osób,które pokazały że nieszczęśliwi ludzie są narażeni na zapadanie na choroby dwa razy częściej niż szczęśliwi. Ponadto entuzjazm i pozytywne nastawienie zmniejszają ryzyko wystąpienia zawału i udaru niedokrwiennego.

4. Gdy jesteś szczęśliwy jesteś bardziej otwarty

Taka postawa sprawia,że lepiej sobie radzisz z nowymi sytuacjami i chętnie podejmujesz wyzwania. W związku z tym Twoje życie jest mniej stresujące i ciekawsze. Dziękitemu dostrzegasz więcej możliwości. Kiedy Twoje nastawienie nie jest takie otwarte, każda zmiana odbierana jest jako niewystarczająca, co obniża zadowolenie z życia.

 1. Szczęście pomaga powstać po niepowodzeniach

Szczęśliwi ludzie oczekują zawsze dobrego, a niepowodzenia traktują jako proces i naukę.

 1. Szczęście tworzy harmonię

Optymistyczny nastrój odzwierciedla pozytywne nastawienie. Rodzina i znajomi są bardziej zrelaksowani i pogodni wokół ciebie. Po prostu jest dla nich przyjemne przebywanie z Tobą.

 1. Szczęśliwy człowiek emanuje zadowoleniem

Ponieważ szczęście jest wymalowane na twarzy, w postawie ciała i zachowaniu, w wielu sytuacjach życiowych, może ono pomagać. Na przykład osoby zadowolone, łatwiej zdobędą pracę, niż maruderzy. Ludzie chętniej współpracują z osobami energetycznymi i pozytywnymi, ponieważ łatwiej jest z takimi osobami zbudować dobre relacje.

 1. Nikt nie może za Ciebie być szczęśliwym

Tak naprawdę jeśli postanowisz sobie, że chcesz być szczęśliwy, to nikt nie jest w stanie wpłynąć na Twój nastrój.

 1. Dzięki szczęściu możesz doznać niesamowitych doświadczeń rozwoju osobistego

Odnalezienie szczęścia, to lepsze poznanie siebie i odkrywanie nowych możliwości poprzez wychodzenie ze swojej strefy komfortu. Dzięki temu możesz odkryć nowe zainteresowania,pasje i poznać nowych przyjaciół.

 1. Życie zombie nie jest zabawne

Niektórzy idą przez swoje życie jakby z automatu. Nie dostrzegają wielu możliwości, nie próbują nowych rzeczy. Żyją bez radości, robią to czego nie lubią, rano wstają nie robią niczego ekscytującego i tak dzień za dniem. Ich życie jest czarno-białe. Gdy jesteś szczęśliwy, życie jest barwne, ekscytujące i ciekawe.

Podejmij decyzję i włącz silnik do szczęścia.

Zapisz się, aby nie przeoczyć żadnego wpisu

raz w tygodniu (w poniedziałek) dostaniesz przeglądLubię komentarze, więc nie krępuj się, pisz ile wlezie, nie ma limitów, a czasem są nagrody dla najbardziej aktywnych 🙂

Comments

comments

4 thoughts on “10 powodów na bycie szczęśliwym

 1. Monika napisał(a):

  Mi do szczęścia wiele nie potrzeba i chyba to jest najważniejsze 😉 należy cieszyć się każdą chwilą, bo tak naprawdę nie wiadomo ile ich jeszcze nam zostało!

  1. Ludmiła Malicka napisał(a):

   Umiejętność doceniania nawet małych rzeczy i radość z nich,zapewnia szczęśliwsze życie

 2. Roksana napisał(a):

  Niby takie to na pozór proste – 10 krótkich punktów, a czasem okropnie trudno wprowadzić je w swoje życie… 🙂

  1. Ludmiła Malicka napisał(a):

   To prawda,warto jednak być wytrwałym we wprowadzniu nawyku szczęścia:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *